Sport.pl

Siatkarska Liga Mistrzyń. Co musi się stać, by Atom Trefl Sopot awansował do dalszej rundy?

Po porażce z Rabitą Baku szanse siatkarek Atomu Trefl Sopot na wyjście z grupy mocno zmalały. Co musi się stać w dwóch ostatnich kolejkach, by przygoda z tegoroczną edycją LM nie zakończyła się dla sopocianek na fazie grupowej?
Po czterech kolejkach Atom ma na koncie trzy pkt. Do drugiego miejsca traci sześć, a do lidera Rabity - dziewięć. Drużyna z Baku awans do pierwszej fazy play-off ma już zapewniony, ale wciąż ważą się losy tego, który zespół - Atom czy Carnaghi VillaCortese - zajmie drugie, premiowane awansem miejsce. Większe szanse mają Włoszki, ale Atom nie stoi jeszcze na straconej pozycji. Aby awansować, siatkarki Jerzego Matlaka muszą wygrać dwa ostatnie mecze - najlepiej po 3:0. Najpierw zagrają na wyjeździe z ostatnią drużyną w grupie - Agelem. Mistrzynie Czech do tej pory nie zdobyły jeszcze nawet punktu, przegrywając wszystkie cztery spotkania. Także w piątej kolejce Asystel podejmie Rabitę i, aby przedłużyć nadzieje sopocianek, Włoszki koniecznie muszą przegrać (najlepiej 0:3).

W ostatniej kolejce Asystel przyjedzie do Sopotu i jeśli rundę wcześniej wyniki ułożą się po myśli Atomu, to właśnie ten mecz zadecyduje o awansie. Sopocianki muszą go wygrać - i znów najlepszym wynikiem byłby rezultat bez straty seta. Regulamin CEV mówi bowiem jasno, że w przypadku równej liczbie punktów (a dokładnie taki scenariusz ziści się w przypadku dwóch zwycięstw Atomu przy jednoczesnych dwóch porażkach Asystelu) o tym, która drużyna awansuje dalej, decyduje kolejno: liczba wygranych meczów, a następnie: stosunek setów wygranych do przegranych; dalej: stosunek małych punktów, a dopiero na końcu bilans bezpośrednich meczów.

TABELA GRUPY B

1. Rabita41212:2
2. Asystel4910:5
3. Atom435:9
4. Agel401:12
Atom ma szanse na wyjście z grupy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: