Rywal Atomu Trefl Sopot VakifBank Stambuł to nie tylko Małgorzata Glinka

Siatkarki Atomu Trefl Sopot w pierwszej fazie play-off zagrają z wicemistrzem Turcji VakifBankiem Stambuł. Gwiazdą drużyny jest była reprezentantka Polski Małgorzata Glinka-Mogentale, ale pozostałe siatkarki to także siatkarski światowy top.
Rywalki Atomu to jeden z faworytów Ligi Mistrzyń. Potwierdzają to mecze grupowe, w których podopieczne Giovanniego Guidettiego nie straciły nawet punktu. Turczynki wygrały wszystkie sześć meczów, dystansując nie byle jakie zespoły: RC Cannes (finalista poprzedniej edycji LM), Urałoczkę Jekaterinburg i Volero Zurich.

Turczynki wygrywają nie tylko w LM. Drużyna Małgorzaty Glinki to także aktualny lider ligi tureckiej. W zespole wicemistrzyń kraju oprócz byłej gwiazdy reprezentacji Polski grają też takie gwiazdy jak środkowa reprezentacji Niemiec Christiane Furst, mistrzyni Europy Serbka Jovana Brakocević oraz jedna z najlepszych libero na świecie Gizem Guresen, środkowa reprezentacji Turcji Bahar Toksoy i jedna ze wschodzących gwiazd światowej siatkówki Naz Aydemir.

POLECAMY - ATOM W NAJPIĘKNIEJSZEJ LIDZE ŚWIATA. PRZEKONAJ SIĘ SAM! [ZDJĘCIA]Atom w tym sezonie już raz mierzył się z VakifBankiem. Było to podczas towarzyskiego turnieju w Koszalinie, gdzie sopocianki wygrały z faworyzowanymi rywalkami 3:2 (w setach 16:25, 25:21, 23:25, 25:22, 15:12).

Pierwszy mecz odbędzie się w Ergo Arenie w dniach 15-17 stycznia. Rewanż w Turcji zaplanowano na 22-24 stycznia.