Trener Atomu Trefl Sopot Adam Grabowski o VakifBanku Stambuł: Medialnie strzał w dziesiątkę, a sportowo...

Trudniejszego rywala wylosować było nie sposób. Siatkarki Atomu Trefl Sopot w I rundzie play-off Ligi Mistrzyń zagrają z wicemistrzem Turcji VakifBank Stambuł z Małgorzatą Glinką-Mogentale w składzie.
- Najważniejsze, że nie musimy jechać znów do Azerbejdżanu. Kilkudniowa wyprawa jest bardzo wyczerpująca, o czym przekonaliśmy się ostatnio, spędzając niemal tydzień w podróży - mówi trener Adam Grabowski. - Medialnie trafiliśmy w dziesiątkę, a sportowo? Wszystko zweryfikuje boisko. Jak podejdziemy do tych meczów z taką koncentracją i zaangażowaniem jak do ostatniego meczu z Asystelem, będę zadowolony. Ale wyniku obiecać nie mogę.

Szkoleniowiec Atomu czwartek spędził nie tylko na analizie potencjalnych rywali, lecz także rozmowie z prezesem Tomaszem Słodkowskim o swojej przyszłości w Sopocie.

- Odbyliśmy ciekawą rozmowę, którą jednak przełożyliśmy jeszcze na piątek. Czy mogę mówić o sobie, że już jestem pierwszym trenerem? Absolutnie nie chcę wychodzić przed szereg, taką decyzję może ogłosić tylko klub. Mamy do omówienia jeszcze wiele kwestii, choćby sprawę ewentualnego asystenta. Bo dodatkowe ręce do pracy są potrzebne. Złożyłem propozycję już dwóm trenerom, ale mają zobowiązania wobec aktualnych pracodawców i byli zmuszeni mi odmówić. Szukam dalej, bo jako pierwszy trener sam wszystkiego nie ogarnę - mówi Grabowski.

Atom w tym sezonie już raz mierzył się z VakifBankiem. Było to podczas towarzyskiego turnieju w Koszalinie, gdzie sopocianki wygrały z faworyzowanymi rywalkami 3:2 (w setach 16:25, 25:21, 23:25, 25:22, 15:12). - Sparing będzie dla nas pewnym odniesieniem, ale tylko jako punkt wyjścia. Byliśmy wówczas po dwóch miesiącach treningów, a Turczynki przyjechały do Koszalina "surowe". Wiemy o nich sporo. Oprócz Glinki gra tam wiele utytułowanych siatkarek. Wystarczy spojrzeć na reprezentację Turcji, której trzon stanowią właśnie siatkarki VakifBanku. One na pewno nas nie zlekceważą, więc czeka nas bardzo ciekawy dwumecz - dodaje Grabowski.

Pierwszy mecz odbędzie się w Ergo Arenie 15-17 stycznia. Rewanż w Turcji zaplanowano na 22-24 stycznia.

Pozostałe pary I rundy play-off:

RC Cannes - Rabita Baku

Dynamo Moskwa - Dynamo Kazań(RUS)

AsystelCarnaghi Villa Cortese - Eczacibasi VitrA Stambuł

Schweriner SC - Unendo Yamamay Busto Arsizio

Azerrail Baku - Lokomotiw Baku

Czy Atom stać na urwanie Turczynkom choćby seta? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »