Siatkarki Atomu Trefl Sopot wracają do zdrowia. W sobotę półmetek "tryptyku na szczycie" Orlen Ligi

Powrót do składu wypoczętej Rachel Rourke to dla trenera Atomu Trefl Sopot Adama Grabowskiego wiadomość najlepsza z możliwych. Gotowe na sobotnie spotkanie z Tauronem Dąbrowa Górnicza mają być też Klaudia Kaczorowska i Anna Podolec.
Sobotni mecz z Tauronem dla siatkarek Atomu to półmetek trzech meczów na szczycie Orlen Ligi. Tydzień temu podopieczne Adama Grabowskiego grały z wicemistrzem Polski Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyna. A po Nowym Roku (5 stycznia) sopocianki znów wybiorą się w daleką podróż na południe Polski na rewanżowe spotkanie z Aluprofem Bielsko-Biała.

Spotkanie z drużyną Waldemara Kawki ma wyglądać zupełnie inaczej, niż ubiegłotygodniowy mecz w Muszynie, gdzie sopocianki grały w mocno okrojonym składzie. Przeciw liderowi tabeli będzie już mogła wystąpić wypoczęta Rachel Rourke. Australijka przez zapis w kontrakcie miała przymusową pauzę, w tygodniu trenowała indywidualnie, po ostatnich wyczerpujących meczach i podróżach miała nabrać świeżości. Jej powrót do składu Atomu to dla rywalek wiadomość najgorsza z możliwych. Rourke jest w życiowej formie, żadna siatkarka w lidze nie potrafi się choćby zbliżyć do jej poziomu.

Wzmocnieniem ma być też powrót Klaudii Kaczorowskiej. Przyjmującą Atomu przed tygodniem rozłożyła choroba, przez co siatkarka kilka dni nie trenowała z drużyną. Nie pojechała też na mecz do Muszyny. Zastąpiła ją Noris Cabrera, ale jej występ był bardzo słaby.

- Nie zamierzam ferować wyroków po zaledwie jednym meczu - mówi trener Adam Grabowski. - Wiem, na co stać Noris, widziałem jej dobre mecze w okresie przygotowawczym i wierzę, że jeszcze nie raz nam w tym sezonie pomoże. Mam nadzieję, że odpali z formą w najmniej spodziewanym momencie.

Jeśli Kaczorowska będzie na siłach, by wyjść na boisko, Kubankę znów czeka kwadrat dla rezerwowych. Drużynie ma za to pomóc wracająca do sił po przeziębieniu Anna Podolec. Grabowski może też liczyć na Anitę Kwiatkowską. Rezerwowa atakująca Atomu dostała szansę w Muszynie i nie zawiodła.

W pierwszym meczu obu drużyn Atom przegrał w Dąbrowie 0:3. Porażką sopocianek (także 0:3) zakończył się też przedsezonowy mecz w Szamotułach, którego stawką był Superpuchar Polski. W tabeli Orlen Ligi Atom traci do zespołu z Dąbrowy 2 pkt.

Początek spotkania o godz. 14.30. Transmisja w Polsat Sport i Polsat Sport News.

Czy Atom stać na pokonanie Tauronu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »