Sport.pl

Po sezonie Rachel Rourke odejdzie z Atomu Trefl Sopot. Ma oferty z Turcji, Rosji i Azerbejdżanu

Największa gwiazda mistrzyń Polski i Orlen Ligi oraz czołowa siatkarka Ligi Mistrzyń Rachel Rourke po sezonie najprawdopodobniej odejdzie z Atomu Trefl Sopot. Australijką są zainteresowane czołowe kluby z Turcji, Rosji i Azerbejdżanu.
Rourke do Atomu trafiła z Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna, gdzie była jednak tylko rezerwową. W Sopocie z miejsca stała się najważniejszą i kluczową siatkarką w koncepcji najpierw trenera Jerzego Matlaka, a później jego następcy Adama Grabowskiego. Bez jej punktów sopocki zespół nie miałby szans na wyjście z grupy w LM i obronę mistrzowskiego tytułu w Orlen Lidze. Wkład Rourke w wyniki Atomu najlepiej oddają statystyki. W LM australijska atakująca pod względem skuteczności zajmuje 2. miejsce (ustępuje tylko Anecie Havlickovej z Lokomotivu Baku), a na krajowym podwórku wyprzedza pozostałe siatkarki o kilkadziesiąt punktów (druga w klasyfikacji Rachel Adams zdobyła 35 pkt mniej, a trzecia Sanja Popović traci do Rourke 47 pkt).

Fenomenalna forma sopockiej siatkarki została dostrzeżona w najsilniejszych ligach. W kolejce już ustawiają się po Rourke kluby z trzech najbogatszych lig na świecie. Według naszych informacji Australijkę chciałyby u siebie czołowe kluby z Turcji, Rosji i Azerbejdżanu. Każdy z nich jest w stanie zaoferować 23-letniej siatkarce kilkukrotną podwyżkę i zagwarantować rywalizację na najwyższym poziomie niemal co tydzień. Biorąc pod uwagę, że Atom nadal ma problemy z płynnością finansową, a dotychczasowy kontrakt Rourke wygasa z końcem sezonu, transfer do któregoś z azjatyckich bądź rosyjskich klubów wydaje się tylko kwestią czasu.

Czy Atom jest w stanie zatrzymać Rourke? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: