Siatkarki Atomu Trefl Sopot rozpoczynają walkę o awans do Final Four Pucharu Polski

Siatkarki Atomu Trefl Sopot w pierwszym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski zmierzą się we wtorek w Bydgoszczy z Pałacem. Zwycięzca dwumeczu awansuje do turnieju finałowego, który w terminie 9-10 marca odbędzie się w Pile.
Siatkarki Atomu do Bydgoszczy wyruszyły już w poniedziałek o godz. 13. Formą przygotowania do meczów z Pałacem były dwie gry kontrolne z Siódemką Legionowo. Oba sparingi zakończyły się nietypowym wynikiem 2:2 (odpowiedź dlaczego TUTAJ).

- Jestem zadowolony z przebiegu tych meczów - mówi trener Atomu Adam Grabowski. - W pierwszym z nich graliśmy nieco słabiej, w drugim było już lepiej, choć wynik nie miał tu znaczenia. Jestem pod wrażeniem gry Siódemki, zwłaszcza w obronie. Dziewczyny pokazały kawałek dobrej siatkówki i widać, że przygotowują się poważnie do swoich meczów z AZS Białystok. Cieszę się, że postawiły nam poprzeczkę dość wysoko - podkreśla szkoleniowiec.

Spotkania z Siódemką rozegrane zostały w piątek i sobotę. W niedzielę siatkarki Atomu miały dzień przerwy, a w poniedziałek rano trenowały w Ergo Arenie. Choć sopocki zespół dwukrotnie pokonywał w tym sezonie Pałac w meczach ligowych - i to bez straty seta - trener Grabowski podchodzi ostrożnie do wtorkowej konfrontacji.

- W porównaniu z naszym ostatnim meczuem z Pałacem [27 stycznia w Sopocie] do bydgoskiego zespołu powracają aż trzy podstawowe zawodniczki, dwie przyjmujące [Węgierka Rita Liliom i Kubanka Mayvelis Martinez] oraz libero [Marta Kuehn-Jarek] - wyjaśnia szkoleniowiec. - To sprawia, że ich gra może wyglądać nieco inaczej, ale my bierzemy to pod uwagę. Powrót tych zawodniczek to jednak niewątpliwie wzmocnienie dla tej drużyny - zaznacza Grabowski.

Po przyjeździe do Bydgoszczy zawodniczki miały czas na odpoczynek, a we wtorek rano odbędą godzinny rozruch. Mecz w hali Łuczniczka rozpocznie się o godz. 18. Rewanż zaplanowano na 2 marca (godz. 16) w sopockiej Hali Stulecia.

Czy Atomówki awansują do Final Four Pucharu Polski? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »