Piękna sesja siatkarek Atomu Trefla Sopot z okazji Dnia Kobiet [ZDJĘCIA]

Siatkarki Atomu Trefla Sopot to doskonałe sportsmenki, ale przede wszystkim piękne kobiety. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet po rak kolejny zamieniły strój sportowy na eleganckie kreacje, a zawodniczki zagraniczne opowiedziały, jak obchodzone jest to święto w ich krajach.
- To tak naprawdę bardzo ważny dzień, ale nie ze względu na kwiaty czy czekoladki - mówi brazylijska przyjmująca Atomu Erika Coimbra. - W Brazylii to przede wszystkim moment, by zwrócić uwagę na problemy kobiet, na ich sytuację w innych krajach, gdzie czasem pozostawia ona wiele do życzenia - podkreśla siatkarka.

Nieco inaczej sytuacja wygląda na Kubie. - W moim kraju to święto na dużą skalę - wyjaśnia Noris Cabrera. - Dostajemy kwiaty i drobne upominki, mężczyźni przygotowują specjalne potrawy dla kobiet. Każda dziewczynka czy kobieta czuje się w tym dniu wyjątkowa, bo to święto obchodzimy i w pracy, i w szkołach.

Pomimo międzynarodowego charakteru Dzień Kobiet nie jest jednak świętem obchodzonym w rodzimej dla Rachel Rourke Australii.

- W Australii obchodzimy święta typu walentynki, tak samo jest w Stanach Zjednoczonych. O Dniu Kobiet usłyszałam dopiero grając w Europie i pewnie dlatego nie obchodzę go w jakiś nadzwyczajny sposób. Przed rokiem dostałyśmy w klubie kwiaty i to wszystko - wspomina Rourke.

Niespodziankę kibicom zrobiły także polskie siatkarki Atomu: Izabela Bełcik, Mariola Zenik, Dorota Wilk, Magdalena Kuziak i Justyna Łukasik. Wzięły one udział w modowej sesji zdjęciowej, którą można zobaczyć w najnowszym numerze Magazynu Trójmiejskiego Prestiż. Zawodniczki założyły ubrania marek Guess i Pennyblack, a stylizacji dopełniła biżuteria My Way.

Czy Dzień Kobiet to fajne święto? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »