Trzy piłki meczowe to za mało. Atom Trefl Sopot ponownie bez Pucharu Polski

Siatkarki Atomu Trefl Sopot przegrały niedzielny finał Pucharu Polski w Pile z Tauronem Dąbrowa Górnicza 2:3. Mimo trzech piłek meczowych w tie-breaku, nie zdołały zrewanżować się dąbrowiankom za przegrany finał z zeszłego roku.

Początek spotkania atomówki miały bardzo udany. Na pierwszą przerwę techniczną, dzięki świetnej grze blokiem, zeszły przy wyniku 8:3. W dalszej fazie punkty zdobywać zaczęły przeciwniczki. Dąbrowianki najpierw doprowadziły dwukrotnie do remisu, by w końcówce pierwszej partii wykorzystać błędy atomówek, wygrywając seta 26:24.
Mistrzynie Polski źle weszły w drugą odsłonę spotkania. Trener Atomu Trefl Adam Grabowski szukał rozwiązania zmianami oraz biorąc czas przy wyniku 11:6 dla Tauronu. Zawodniczki Atomu nie mogły się jednak odnaleźć, zdobywając w drugim secie tylko 20 punktów.

Trzecia partia to ambitna gra zawodniczek Atomu i większe skupienie. Pozwoliło to wysunąć się sopociankom na prowadzanie 21:17, zmuszając trenera Tauronu do skorzystania z czasu dla swojego zespołu. Przerwa nie zdeprymowała Kaczorowskiej, która popisała się asem serwisowym. Atom nie pozwolił już odebrać sobie zwycięstwa w secie, wygrywając 25:21.

W czwartej części atomówki w końcu zaczęły grać blokiem. Obudziła się również Rachel Rourke. W grze podopiecznych trenera Grabowskiego zauważyć dało się większy luz. Mistrzynie Polski popełniły mniej błędów własnych, dzięki czemu wygrały tę odsłonę do 23.

O zdobyciu Pucharu Polski zdecydował tie-break. Do pierwszej przerwy technicznej zawodniczki walczyły punkt za punkt. Czas wzięty przez Grabowskiego dobrze wpłynął na mistrzynie Polski, które zaczęły prowadzić dwoma punktami. Niestety, sopocianki znów się zdekoncentrowały, pozwalając dąbrowiankom doprowadzić do remisu. Kolejny czas szkoleniowca Atomu Trefl w konsekwencji przyniósł dwie piłki meczowe, których nie wykorzystały najlepsza przyjmująca turnieju Erika Coimbra oraz fantastyczna w ostatniej odsłonie, najlepsza atakująca finałów, Rourke. Była jeszcze trzecia piłka meczowa, ale i ona nie dała sopociankom zwycięstwa. Tie-break zakończył się wygraną Tauronu 17:15.

Był to trzeci start atomówek w Pucharze Polski i drugi z rzędu przegrany finał z zespołem z Dąbrowy Górniczej. Najlepszą zagrywającą Pucharu Polski była Izabela Bełcik.

Atom Trefl Sopot - Tauron MKS Dąbrowsa Górnicza 2:3

Sety: 24:26, 20:25, 25:21, 25:23, 15:17

Atom Trefl: Bełcik, Rourke, Coimbra, Kaczorowska, Szelukina, Łukasik, Zenik (libero) oraz Podolec, Cabrera, Kwiatkowska, Wilk

Tauron: Tokarska, Liniarska, Dirickx, Zaroślińska, Staniucha-Szczurek, Skowrońska, Strasz (libero) oraz Leys