Sport.pl

Atom Trefl Sopot zagra w Pile z PTPS o awans do kolejnej fazy play-off

Siatkarki Atomu Trefl Sopot są w komfortowej sytuacji po dwóch wygranych meczach w Ergo Arenie. W sobotę o godz. 18 zagrają w Pile z zespołem PTPS trzeci mecz pierwszej fazy play-off. Wygrana da sopociankom awans do półfinałów, w których najprawdopodobniej zmierzą się z Bankiem BPS Muszynianka Fakro.
Atomówki w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą z zespołem z Piły już 2:0. W sobotę podopieczne trenera Adama Grabowskiego mogą sobie zapewnić awans do półfinałów fazy play-off. Sopocianki dzięki pokazie siły w dwóch meczach w Ergo Arenie, są murowanymi faworytkami spotkań, mimo że po fazie zasadniczej Orlen Ligi, pilanki wydawały się być najtrudniejszymi rywalkami z możliwych. Zajmowały piąte miejsce w tabeli, tuż za Atomem. Wyniki pokazały jednak wyraźną dominację sopocianek. We wszystkich meczach obecnego sezonu aktualne mistrzynie Polski zwyciężały z PTPS zawsze w stosunku 3:1.

Oba mecze ćwierćfinału play-off były pogromem pilanek. W niedzielę w jednym z setów zawodniczki trenera Mirosława Zawieracza nie przekroczyły nawet granicy 10 punktów.

W wyraźnym "gazie" jest Australijka Rachel Rourke, która w poniedziałkowym meczu w Ergo Arenie w pojedynkę wywalczyła jednego seta. Jej zdobycz punktowa wyniosła aż 30.

- Rourke naprawdę ma zdrowie i siły do grania. Te mecze na pewno jej nie "połamały". Poza tym to taki typ zawodniczki, że jak gra dużo i gdy zdobywa masę punktów, to się dobrze czuje - zapewnia trener Grabowski. - Jestem spokojny przed kolejnym meczem. Drużyna jest dobrze przygotowana pod względem fizycznym, ale musimy urozmaicić naszą grę. Próbowaliśmy to już robić w ostatnich meczach, ale nowe zagrywki wprowadzimy dopiero w kolejnych spotkaniach - przyznaje szkoleniowiec mistrzyń Polski.

Niekorzystny wynik w sobotnim meczu spowoduje konieczność rozegrania czwartego meczu dzień później, również o godz. 18. Jeśli pilanki wygrają także w niedzielę, piąty, decydujący o awansie mecz rozegrany zostanie 27 marca w Ergo Arenie.

Czy Atomówki rozgromią PTPS w Pile? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: