Sport.pl

Izabela Bełcik z Atomu Trefl Sopot przed półfinałem z Muszynianką: "Nie mamy zamiaru ułatwiać sprawy przeciwniczkom."

Rozgrywająca Atomu Trefl Sopot Izabela Bełcik nie ma zamiaru ułatwiać gry zawodniczkom Banku BPS Muszynianka Fakro w półfinale OrlenLigi: - Nie będzie im łatwo. Jak myślą o zwycięstwie, to będą się musiały pomęczyć - zapowiada Bełcik.
Siatkarki Atomu po porannym piątkowym treningu w siłowni rozjechały się do domów na święta, a do klubu i ćwiczeń wrócą w poniedziałek.

- Święta są takim okresem, w którym w weekend dostajemy wolne. W tym tygodniu miałyśmy bardzo ciężkie treningi siłowe. Nie skupialiśmy się na taktyce, ale trzeba było pracować fizycznie - mówi w rozmowie z Trojmiasto.sport.pl kapitan Atomu.

Rozgrywająca w zespole z Sopotu zna klasę zawodniczek z Muszyny, z którymi Atom zmierzy się w półfinale Orlen Ligi. Siatkarka, mimo że ma kilka ciekawych zagrań w zanadrzu, dopiero w przyszłym tygodniu otrzyma szczegółowe wytyczne, jak powinna grać w meczach z Bankiem BPS.

- Wiadomo, że Muszyna to już jest zespół z najwyższej półki. Nie będzie nam łatwo, ale czy się obawiamy? Nie mamy zamiaru ułatwiać sprawy przeciwniczkom. Jeśli miałyby wygrać chociaż jednego seta, to będą się musiały pomęczyć - zapowiedziała Bełcik. - O swoich zagraniach nie chcę rozmawiać. Gdybyśmy zdradziły, czym chcemy zaskoczyć przeciwniczki, to nie miałoby wtedy sensu. Choć i tak nie uważam, że trzeba szykować niespodzianki. Przecież przeciwniczki nie są głupie i z pewnością w kolejnych setach byłyby już przygotowane - dodała siatkarka Atomu.

Zawodniczki nie miały w zespole wspólnego wielkanocnego świętowania. Wszystkie pojechały do domów, aby spotkać się z rodzinami.

- Nie odbyło się żadne oficjalne spotkanie. Życzyłyśmy sobie indywidualnie tylko wesołych świąt. W piątek rano był ostatni trening na siłowni i rozjechałyśmy się do domu. Kilka dziewczyn ma trochę dalej i cały dzień kombinowały i szukały dogodnych połączeń lotniczych. Liczyły, że samoloty będą latać z Gdańska do końca dnia - dodała z uśmiechem kapitan Atomu.

Więcej o:
Skomentuj:
Izabela Bełcik z Atomu Trefl Sopot przed półfinałem z Muszynianką: "Nie mamy zamiaru ułatwiać sprawy przeciwniczkom."
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX