Sport.pl

Rachel Rourke z Atomu Trefla Sopot pierwszy raz zagra przeciw Bankowi BPS Muszynianka Fakro

Sobotni pojedynek w ramach półfinału play-off Orlen Ligi pomiędzy Atomem Treflem Sopot a Bankiem BPS Muszynianka Fakro będzie dla Rachel Rourke pierwszym w barwach atomówek spotkaniem przeciwko byłemu zespołowi.
Najlepsza siatkarka Atomu, która z powodu zapisu w kontrakcie w fazie zasadniczej nie mogła grać przeciwko Muszynie, w półfinale już wystąpi. Australijka była najlepiej punktującą zawodniczką fazy zasadniczej Orlen Ligi. Zdobyła w 17 meczach 280 punktów. W pierwszej fazie play-off Rourke również zachwycała statystykami. W trzech spotkaniach zdobywała średnio 22 punkty na mecz. Dla porównania najlepsza punktująca w zespole z Muszyny Sanja Popovic w trzech meczach zdobyła w sumie tylko 36 pkt.

Dla Rourke będzie to pierwszy mecz w barwach Atomu, który będzie mogła rozegrać przeciwko byłej drużynie. Klauzula w kontrakcie dotyczyła jedynie rundy zasadniczej Orlen Ligi. W fazie play-off te zapisy już nie obowiązują. Satysfakcji tą sytuacją nie kryje Australijka występująca w sopockiej drużynie.

- Oczywiście jestem niesamowicie zmotywowana, aby w tych meczach dać z siebie przysłowiowe 110 procent - zaznacza Rourke. - Czekałam na te mecze przez cały sezon i mam nadzieję, że zagramy przeciwko Mineralnym zespołowo i konsekwentnie - dodaje siatkarka.

W czwartek wieczorem odbyła się odprawa. Po rozmowie o przeciwniczkach siatkarki zrealizowały zaplanowany trening po czym zjadły kolację i wraz ze sztabem udały się w podróż do Muszyny.

Pierwszy mecz półfinałowy z Bankiem BPS odbędzie się w sobotę o godz. 13. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na godz. 14 w niedzielę 7 kwietnia. Transmisja ze spotkań w Polsat Sport.

Czy Atomówki powtórzą sukces z zeszłego sezonu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: