Sport.pl

Kiedy Atom Trefl Sopot zagra o mistrzostwo Polski - terminy finału

Znamy już terminy spotkań finałowych pomiędzy Atomem Trefl Sopot i Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza w Orlen Lidze.
Finałowa rywalizacja pomiędzy Atomem i Tauronem rozgrywana będzie do trzech zwycięstw. Atom - po tym, jak w fazie zasadniczej zajął czwarte miejsce (Tauron był trzeci) - do spotkań finałowych podchodzi z teoretycznie gorszej pozycji. Bo to przeciwniczki mają w finale przewagę swojego boiska.

Finał nr 1 odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia o godz. 19 w Dąbrowie Górniczej. Dzień później o godz. 18 także w Dąbrowie rozegrane zostanie spotkanie nr 2. Gdyby podopiecznym trenera Adama Grabowskiego udało się zwyciężyć w tych meczach, z obrony tytułu mistrzyń Polski siatkarki z Sopotu mogłyby się cieszyć już w niedzielę 28 kwietnia w Ergo Arenie. O godz. 18.30 w hali na granicy Gdańska i Sopotu rozegrane zostanie trzecie spotkanie finałowe.

Jeśli żadna z drużyn w tym momencie nie uzyska trzech zwycięstw, konieczne będzie rozegranie kolejnych meczów. Ewentualne czwarte spotkanie odbędzie się również w Ergo Arenie - w poniedziałek 29 kwietnia. Gdyby również po meczu w Sopocie brakowało rozstrzygnięć, odbędzie się kolejny mecz, w którym ostatecznie poznamy mistrza Polski. Piąte spotkanie - ponownie w Dąbrowie Górniczej - zaplanowano na 4 maja.

Wszystkie mecze będą transmitowane na antenie Polsat Sport. Relacje na żywo na Trojmiasto.sport.pl.

Dla czytelników mamy bilety na mecze finałowe rozgrywane w Sopocie. Od poniedziałku 22 kwietnia aż do niedzielnego meczu w Ergo Arenie na naszym oficjalnym profilu na Facebooku wręczać będziemy dwa podwójne zaproszenia.

Mistrza poznamy po pięciu meczach? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: