Siatkarka Atomu Trefl Sopot Rachel Rourke odchodzi do Rabity Baku

Najlepsza zawodniczka mistrzyń Polski Atomu Trefl Rachel Rourke odchodzi z klubu. Australijka podpisze trzyletni kontrakt z azerską Rabitą Baku.
Rourke, która została rekordzistką Orlen Ligi w ilości zdobytych punktów w jednym sezonie (zdobyła 577 punktów) i poprowadziła Atom do tytułu mistrza Polski, od przyszłego sezonu reprezentować będzie barwy azerskiej Rabity Baku.

- Rachel uzgodniła z azerskim klubem trzyletni kontrakt. W umowie jest jednak opcja, że po każdym sezonie strony mogą się rozstać - mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym agent zawodniczki Andrzej Grzyb.

O odejściu Rourke spekulowano jeszcze w trakcie finałowej rywalizacji. Pod koniec kwietnia głośno mówiło się, że atakująca odejdzie do Igtisadchi Baku (czytaj TUTAJ). Nikt jednak nie dziwił się dużemu zainteresowaniu siatkarką Atomu. Gdyby Rourke mogła zagrać w fazie zasadniczej przeciwko Muszyniance (zawodniczka do Atomu trafiła właśnie z tego zespołu i przez klauzulę w kontrakcie nie mogła w rundzie zasadniczej występować w meczach sopocianek z "Mineralnymi"), bez problemu przekroczyłaby próg 600 punktów.

Rabita to światowy gigant. Azerski klub, jak na warunki żeńskiej siatkówki, dysponuje olbrzymim budżetem. W 2011 roku wywalczyła Klubowe Mistrzostwo Świata. Osiągnięciem jest również dwukrotny udział w finale Ligi Mistrzyń. Rourke w Baku z pewnością otrzyma większe pieniądze, ale co ważne, także możliwość rywalizacji o najwyższe klubowe trofea. W Rabicie, gdzie gra m.in. rozgrywająca reprezentacji Polski Katarzyna Skorupa, zastąpi Kolumbijkę Madelaynne Montano, która przeszła do Galatasaray Stambuł.

Jak będzie wyglądała gra Atomu bez Rourke? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »