Holender Teun Buijs nowym trenerem siatkarek Atomu Trefl Sopot?

Mimo że Atom Trefl Sopot dopiero co zdobył drugie mistrzostwo Polski z rzędu, głośno już o zmianie na stanowisku pierwszego trenera. Adama Grabowskiego miałby zastąpić 53-letni Holender Teun Buijs.
Wiele wskazuje na to, że mimo ogromnego sukcesu, jakim było doprowadzenie siatkarek Atomu do złota Orlen Ligi, trener Grabowski nie poprowadzi w przyszłym sezonie drużyny dwukrotnych mistrzyń Polski. Prawdopodobnym kandydatem na stanowisko szkoleniowca drużyny z Trójmiasta jest Teun Buijs. Holender prowadzi obecnie niemiecki zespół Schwerin SC. Gdyby doszło do nawiązania współpracy, wraz z Buijsem do Atomu mogłaby przejść jego córka Anne, która gra jako skrzydłowa. Oprócz Holendra o stanowisko ubiega się jeszcze kilku trenerów, jednak klub nie chce na tym etapie niczego potwierdzać.

- Na temat składu sztabu szkoleniowego nie zapadły jeszcze żadne decyzje personalne. Klub wraz z zespołem cieszą się i świętują zdobycie mistrzostwa Polski, a lada dzień rozpoczną podsumowanie minionego "złotego" sezonu - oznajmiła Katarzyna Wirkowska z biura prasowego sopockiej drużyny.

Grabowski w 1997 r. rozpoczął pracę w drużynie PTPS Piła. W drużynie był asystentem Jerzego Matlaka. W sezonie 2004/2005 jako pierwszy trener wywalczył z pilankami brązowy medal polskiej ligi. Później, aż do połowy sezonu 2011/2012, trenował siatkarki Stali Mielec. Od początku kolejnego sezonu los ponownie połączył go z Matlakiem - został jego asystentem w Atomie. W grudniu 2012 r. przejął obowiązki pierwszego trenera, a w ostatni weekend zdobył z sopociankami złoto Orlen Ligi.

Przypomnijmy, że z Atomem na pewno rozstanie się największa gwiazda zespołu Rachel Rourke, która od nowego sezonu grać będzie w Rabicie Baku.

Czy trener Grabowski powinien dalej prowadzić sopocianki? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »