Atom Trefl Sopot poznał potencjalnych rywali w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzyń

Atom Trefl Sopot poznał wszystkich potencjalnych rywali w kolejnej edycji rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Losowanie fazy grupowej odbędzie się 28 czerwca, a celem minimum będzie dla drużyny awans do fazy play-off.
W poprzedniej edycji rozgrywek Atom Trefl jako jedyny polski zespół awansował do fazy play-off. W nadchodzącym sezonie chce osiągnąć co najmniej taki sam wynik. Prezes Atomu zapowiada, że zespół budowany jest pod kątem sukcesu w europejskich pucharach.

- W dwóch poprzednich edycjach Ligi Mistrzyń nasza dobra gra pozwoliła nam awansować z fazy grupowej do fazy play-off. I tym razem damy z siebie wszystko, by przejść do dalszej fazy rozgrywek i również pod tym kątem staramy się zbudować zespół na przyszły sezon. Wszystkim naszym sponsorom, i Grupie PGE, i Treflowi, jak również miastu Sopot zależy na promocji klubu zarówno w kraju, jak również zagranicą. Dlatego też nasz występ w najbliższej edycji tych elitarnych rozgrywek jest pewny i postaramy się w nim o jak najlepszy wynik sportowy - zapowiada na łamach oficjalnej strony klubowej prezes Kniter.

Rywalki grupowe Atomu poznamy 28 czerwca podczas uroczystej gali we Wiedniu. Regulamin rozgrywek mówi o tym, że w pierwszej fazie Atom nie będzie mógł trafić do tej samej grupy co drugi uczestnik z Polski - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

Klub chcąc uniknąć zamieszania z budowa zespołu jakie miało miejsce na początku poprzedniego sezonu, przedłużył umowy z trzema kluczowymi siatkarkami - Mariolą Zenik, Izabelą Bełcik oraz Klaudią Kaczorowską. Podpisano również nową umowę ze środkową Zuzanną Efimienko. O karuzeli transferowej w Atomie piszemy TUTAJ.

Uczestnicy najbliższej edycji Ligi Mistrzyń

Azerbejdżan: Rabita Baku, Azerrail Baku, Igtisadchi Baku ("dzika karta"), Belgia: Gent Dames, Czechy: Agel Prostejov, Francja: RC Cannes, Beziers Volley, Niemcy: Schweriner SC, Dresdner S.C. ("dzika karta"), Polska: Atom Trefl Sopot, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, Rosja: Dynamo Kazań, Dynamo Moskwa, Omiczka Omsk, Rumunia: Stiinta Bacau, Dinamo Romprest Bukareszt, Serbia: Crvena Zvezda Belgrad, Szwajcaria: Volero Zurych, Turcja: Vakifbank Stambuł, Eczacibasi Stambuł, Galatasaray Stambuł, Włochy: Nordmeccanica Piacenza, Imoco Conegliano, Unendo Yamamay Busto Arsizio ("dzika karta)

Czy Atom osiągnie sukces w europejskich pucharach? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »