Sport.pl

Justyna Łukasik z Atomu Trefl Sopot powalczy o Puchar Jelcyna

Środkowa Atomu Trefl Sopot Justyna Łukasik znalazła się w kadrze reprezentacji Polski B na turniej towarzyszki o Puchar Jelcyna w Jekaterynburgu. Siatkarki czekają mecze z Dominikaną i Włochami.
Trener kadry narodowej Piotr Makowski powołał na towarzyski turniej o Puchar Jelcyna 14 zawodniczek. W składzie znalazła się siatkarka mistrzyń Polski. Środkowa Łukasik wraz z reprezentacją zagrają przeciwko Dominikanie i drużynie Włoch. Turniej odbędzie się w dniach 26-30 czerwca w Jekaterynburgu.

Łukasik swoją przygodę z siatkówkę rozpoczynała w Gdańsku, w osiedlowym klubie UKS Jasieniak. Tam jej umiejętności zauważyli trenerzy Gedanii Gdańsk, która była czołowym klubem siatkarskim w Trójmieście.

Łukasik szybko ujawniła, że drzemie w niej spory talent. Była regularnie powoływana na zgrupowania młodzieżowych reprezentacji Polski, a w wieku 17 lat zadebiutowała w PlusLidze Kobiet w barwach Gedanii Żukowo. Od tamtego momentu Łukasik czyni systematyczne postępy, co zaowocowało angażem w drużynie mistrza Polski. Zawodniczka ma obecnie ważny kontrakt i wciąż będzie występować w barwach Atomu w sezonie 2013/2014.

Czy Justyna Łukasik zagra też w kadrze A? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: