Erika Coimbra odchodzi z Atomu Trefl Sopot. Wraca do Brazylii

Według słów reprezentantki Brazylii Pauli Pequeno, która w ojczyźnie podpisała kontrakt z nowo utworzonym zespołem Brasilia, jej koleżanką klubową będzie Erika Coimbra. Ta druga w ostatnim sezonie grała w zespole Atomu Trefl Sopot, z którym zdobyła tytuł mistrza Polski.
Klub z Sopotu przez ostatnie tygodnie prowadził z Coimbrą rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu, ale brazylijska przyjmująca zdecydowała się na powrót do ojczyzny. Według słów Pauli, dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej (2008, 2012), Coimbra podpisała kontrakt z nowo utworzonym w stolicy kraju klubem Brasilia.

- Nasz zespół jest w trakcie tworzenia - mówi Paula w rozmowie z telewizją Bandsports, a której wypowiedź cytuje portal esportes.terra.com.br. - Erika [Coimbra] i ja zostałyśmy już potwierdzone. Wszystko wskazuje też na to, że dołączą do nas Veridiana i Giovanna. Klub Brasilia to projekt, który dopiero się narodził i początkowo będzie wspierany przez rząd Dystryktu Federalnego. Wierzę, że z każdym rokiem będzie się coraz bardziej rozwijał - tłumaczy Paula.

Atom na sezon 2013/14 ma póki co zakontraktowanych dziewięć zawodniczek, ale tylko dwie przyjmujące - Klaudię Kaczorowską oraz Charlotte Leys. Odejście Coimbry zwiększa szansę na przedłużenie umowy z sopockim klubem przez Annę Podolec oraz Noris Cabrerę. Oprócz Kaczorowskiej i Leys umowy z mistrzem Polski podpisały: rozgrywająca Izabela Bełcik, środkowe Julia Szeluchina, Justyna Łukasik i Zuzanna Efimienko, atakująca Judith Pietersen oraz libero Mariola Zenik i Magdalena Kuziak.

Czy odejście Coimbry to duże osłabienie zespołu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: