Trzy siatkarki Atomu Trefl w kadrze na World Grand Prix

Nowy trener żeńskiej reprezentacji Polski Piotr Makowski zestawił szeroką, 22-osobową kadrę na rozgrywki World Grand Prix 2013. Wśród powołanych znalazły się Izabela Bełcik, Zuzanna Efimienko oraz Justyna Łukasik.
Poznaliśmy szeroki skład reprezentacji Polski przygotowany do turniejów World Grand Prix 2013. Wśród 22 zawodniczek znalazły się trzy siatkarki mistrzyń Polski - rozgrywająca kapitan Atomu Trefl Izabela Bełcik, nowa środkowa w zespole Zuzanna Efimienko oraz druga środkowa, która w najbliższych dniach zagra z kadrą B w turnieju o Puchar Jelcyna.

Polki zagrają w trzech turniejach. Pierwszy odbędzie się w Brazylii w terminie 2-4 sierpnia. Kadra Makowskiego zagra z gospodyniami, USA i Rosją. Kolejny turniej Polki rozegrają u siebie w hali w Płocku 9-11 sierpnia. Grupowymi rywalkami będą Japonki, Niemki oraz reprezentacja Kazachstanu. Ostatni turniej fazy grupowej z udziałem Polek odbędzie się w Chinach w miejscowości Wuhan 16-18 sierpnia, gdzie zmierzymy się z gospodyniami, Serbkami i reprezentacją Argentyny. Po fazie grupowej wyniki są sumowane w dużej tabeli i do finałów World Grand Prix 2013 awansuje pięć najlepszych zespołów i gospodarz Japonia. Turniej odbędzie się w Sapporo w terminie 28 sierpnia - 1 września.

Oto cała 22-osobowa kadra na turnieje World Grand Prix:

Rozgrywające: Izabela Bełcik, Milena Radecka, Joanna Wołosz

Przyjmujące: Anna Grejman, Patrycja Polak, Karolina Różycka, Elżbieta Skowrońska, Ewelina Sieczka, Aleksandra Wójcik

Środkowe: Zuzanna Efimienko, Justyna Łukasik, Agnieszka Kąkolewska,

Monika Martałek, Maja Tokarska, Aleksandra Sikorska

Atakujące: Joanna Kaczor, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Kinga Kasprzak, Katarzyna Konieczna, Joanna Kaczor

Libero: Paulina Maj, Dorota Medyńska, Krystyna Strasz

Podyskutuj z nami o trójmiejskiej siatkówce na Twitterze! Wejdź na twitter.com/3miasto_sportpl!