Siatkarki Atomu Trefla Sopot poznały rywalki w Lidze Mistrzyń

Atom Trefl Sopot poznał rywalki w fazie grupowej Ligi Mistrzyń sezonu 2013/2014. Mistrzynie Polski zagrają z VakifBankiem Stambuł, Dinamem Bukareszt i belgijskim Gent Dames.
Losowanie grup Ligi Mistrzyń odbyło się w piątek w Wiedniu. Sopocianki losowane były z drugiego koszyka i trafiły do grupy C. Najtrudniejszym rywalem mistrzyń Polski będzie z pewnością zespół VakifBanku. Turczynki to triumfatorki minionej edycji Ligi Mistrzyń, w barwach których jeszcze w ubiegłym sezonie grała m.in. Małgorzata Glinka. Zespół ze Stambułu w sezonie 2012/2013 rywalizował z Atomem Treflem w pierwszej rundzie play-off. Sopocianki dwukrotnie przegrały - w Ergo Arenie 1:3, zaś w rewanżu 0:3.

Pozostałe rywalki Atomu Trefla to siatkarki Dinama Bukareszt (w sezonie 2011/2012 barw tej drużyny broniła obecna atakująca mistrzyń Polski Anna Podolec) oraz mistrzynie Belgii zespół Gent Dames.

W Lidze Mistrzyń zagra także drużyna wicemistrza Polski, Tauronu Dąbrowa Górnicza. Dąbrowianki trafiły do grupy F z Dynamem Kazań, Stiintą Bacau oraz Volero Zurych.

Sopociankom uda się wyjść z grupy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: