Hit transferowy Atomu Trefl Sopot. Mistrza Polski wzmocni reprezentantka Serbii [WIDEO]

Znakomita przyjmująca reprezentacji Serbii Briżitka Molnar to ostatnie wzmocnienie Atomu Trefl Sopot przed sezonem 2013/14. 28-letnia siatkarka to jedna z najlepszych zawodniczek, jakie kiedykolwiek trafiły do polskiej ligi.
Molnar podpisała z Atomem kontrakt na jeden rok. Od wielu lat jest podstawową zawodniczką reprezentacji Serbii, a w ostatnim sezonie grała w jednym z tureckim mocarzy - Galatasaray Stambuł. Z tą drużyną dotarła do Final Four Ligi Mistrzyń, w którym Galatasaray zajęło 4. miejsce. Wcześniej Molnar grała m.in. w rumuńskim Metalu Galati, greckim Panathinaikosie Ateny, ma również za sobą epizod w lidze japońskiej (w zespole NEC Red Rockets).

- Jest młoda, ale już bardzo doświadczona. Od wielu lat występuje w kadrze Serbii, z którą największy sukces świętowała dwa lata temu [złoto mistrzostw Europy] - podkreśla trener Atomu Trefl Teun Buijs. - Briżitka bardzo dobrze radzi sobie w przyjęciu, a także w obronie. Do tego potrafi być bardzo szybka w ataku. To wszystko sprawia, że świetnie wpasowuje się w moją filozofię drużyny - zaznacza holenderski szkoleniowiec.

Serbska przyjmująca ma w swoim dorobku wiele międzynarodowych sukcesów. Oprócz wspomnianego mistrzostwa Europy (2011 r.), jest też srebrną medalistką tej imprezy (2007), brązową medalistką mistrzostw świata (2006), trzykrotną złotą medalistką Ligi Europejskiej (2009, 2010, 2011) oraz brązową medalistką World Grand Prix (2011). Molnar została również powołana do drużyny narodowej Serbii na tegoroczny cykl World Grand Prix.

- W ubiegłym sezonie grałam jedynie w Lidze Mistrzyń, dlatego teraz jestem bardzo zmotywowana, aby pokazać na co mnie stać również w rozgrywkach ligowych [w lidze tureckiej jest ograniczenie zawodniczek zagranicznych] - mówi Molnar. - Nie mogę się doczekać gry w Atomie, w lidze polskiej, a jeszcze bardziej ponownego występu na arenach Ligi Mistrzyń - dodaje serbska siatkarka.

Z zakontraktowania Molnar bardzo zadowolony jest również prezes Atomu Trefl Roman Szczepan Kniter.

- Wraz z trenerem budowaliśmy formację obronną w sposób bardzo przemyślany. Stąd też gama zawodniczek równie dobrych w defensywie, ale zróżnicowanych pod kątem parametrów. Molnar jest siatkarką, która doskonale spisuje się w całej formacji obronnej, bierze na siebie odpowiedzialność i doskonale wie, co to znaczy grać w meczach o dużą stawkę. Cieszę się, że ta zawodniczka zdecydowała się na występy właśnie w naszej drużynie - podsumował prezes Kniter.

Tym samym sopocki klub zakończył kompletowanie składu na sezon 2013/14. W barwach Atomu Trefl grać będą: Izabela Bełcik, Natalia Gajewska (rozgrywające), Molnar, Belgijka Charlotte Leys, Amerykanka Kim Hill, Klaudia Kaczorowska (przyjmujące), Julia Szeluchina, Justyna Łukasik, Zuzanna Efimienko (środkowe), Holenderka Judith Petersen, Anna Podolec (atakujące), Mariola Zenik oraz Magdalena Kuziak (libero).

A tak prezentuje się Molnar na boiskuCzy Molnar będzie największą gwiazdą OrlenLigi? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »