Atom Trefl Sopot z rezerwami w II lidze

- W ramach realizacji wytycznych Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Orlen Ligi w zakresie szkolenia młodzieży podjęliśmy decyzję o zgłoszeniu drugiego zespołu do II ligi - wyjaśnia prezes Atomu Trefla Sopot Roman Szczepan Kniter. - Długoterminowym celem naszego projektu jest stworzenie warunków do rozwoju dla wielu dziewcząt z Pomorza, które - występując w Gedanii - odnoszą tak duże sukcesy praktycznie każdego roku.
Przez miniony rok Atom Trefl otaczał patronatem turnieje na szczeblu juniorek oraz kadetek, organizując również akcje edukacyjne w szkołach we współpracy z najstarszym gdańskim klubem.

- Nie ukrywam, że będziemy się tym młodym zawodniczkom bacznie przyglądać pod kątem ewentualnego wzmocnienia naszej drużyny. Najważniejsze jednak, że to da im jeszcze większą szansę zasilenia szeregów reprezentacji Polski na różnych poziomach wiekowych - mówi Kniter.

- Dla klubu Gedania z kolei taka forma współpracy przełoży się na korzyści płynące z ogrywania kadetek i juniorek na poziomie II ligi. To z kolei powinno zaprocentować osiągnięciami sportowymi w rozgrywkach młodzieżowych - przekonuje Zdzisław Stankiewicz, prezes Gedanii SA.

Na mocy obustronnego porozumienia sopocki klub wystawi drużynę w rozgrywkach II ligi, a w jej szeregach będzie można zobaczyć zawodniczki, których siatkarska edukacja rozpoczyna się właśnie w gdańskim klubie. Za ich treningi będą także odpowiedzialni członkowie sztabu szkoleniowego mistrza Polski. Warto zaznaczyć, że dzięki temu możliwe będzie szybkie wyłowienie siatkarskich talentów pokroju Justyny Łukasik.

Jak rezerwy Atomu poradzą sobie w II lidze? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »