Siatkarki Atomu Trefl Sopot w kadrze reprezentacji na towarzyski mecz ze Szwajcarią

W piątek o godz. 19 w Koszalinie reprezentacja Polski siatkarek w meczu towarzyskim podejmie reprezentację Szwajcarii. W składzie kadry na to spotkanie znalazły się dwie zawodniczki mistrza Polski Atomu Trefl Sopot Izabela Bełcik oraz Zuzanna Efimienko.
Trener Piotr Makowski powołał 18 zawodniczek na sparingowy mecz ze Szwajcarią, który w piątek odbędzie się w Koszalinie. Na północy kraju w meczu kontrolnym wystąpią dwie zawodniczki Atomu Trefla. Na pozycji rozgrywającej znalazła się Izabela Bełcik, do Koszalina pojechała także środkowa Zuzanna Efimienko. Spotkanie przygotować ma zespół do cyklu World Grand Prix. Początkowo Polki miały zagrać dwa mecze z reprezentacją Czech, jednak w związku z wrześniowym meczem w mistrzostwach Europy właśnie z tą reprezentacją sztab czeski zdecydował się odwołać sparing.

27 lipca nasze zawodniczki w Niemczech rozegrają zamknięte spotkanie sparingowe z gospodyniami. Po tym meczu zawodniczki wylecą do Brazylii, gdzie rozpoczną udział w tegorocznym cyklu World Grand Prix.

Skład reprezentacji Polski na mecze ze Szwajcarią:

Rozgrywające: Izabela Bełcik, Joanna Wołosz, Milena Radecka

Przyjmujące: Karolina Różycka, Patrycja Polak, Aleksandra Wójcik, Elżbieta Skowrońska, Kinga Kasprzak, Ewelina Sieczka

Atakujące: Joanna Kaczor, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Katarzyna Konieczna

Środkowe: Maja Tokarska, Agnieszka Kąkolewska, Monika Martałek, Zuzanna Efimienko

Libero: Paulina Maj, Krystyna Strasz