Zuzanna Efimienko jedyną siatkarką Atomu Trefl Sopot w kadrze reprezentacji Polski na pierwszy turniej World Grand Prix

Nowa siatkarka Atomu Trefl Sopot, środkowa Zuzanna Efimienko, została powołana przez trenera reprezentacji Polski Piotra Makowskiego do 14-osobowej kadry na pierwszy turniej z cyklu World Grand Prix, który odbędzie się na początku sierpnia w Brazylii.
Pierwsze turnieje z cyklu World Grand Prix odbędą się w dniach 2-4 sierpnia. Reprezentacja Polski zagra w Brazylii, gdzie oprócz zespołu gospodarza jej rywalami będą ekipy Rosji i USA. W 14-osobowym składzie na ten turniej znalazła się tylko jedna zawodniczka Atomu Trefl - środkowa Efimienko. Trener Makowski nie powołał natomiast rozgrywającej Izabeli Bełcik oraz środkowej Justyny Łukasik, która jednak niedawno wróciła z Uniwersjady w Kazaniu. Być może te zawodniczki dostaną swoją szansę w kolejnych turniejach WGP.

Przed wyjazdem do Brazylii w najbliższy weekend Polki zagrają jeszcze w Berlinie dwa towarzyskie mecze z reprezentacją Niemiec.

Skład reprezentacja Polski na World Grand Prix

rozgrywające: Milena Radecka (Azerrail Baku), Joanna Wołosz (Yamamay Busto Arsizio)

przyjmujące: Karolina Różycka (Yesilyurt Stambuł), Katarzyna Konieczna, Ewelina Sieczka, Patrycja Polak (wszystkie Impel Wrocław)

środkowe: Monika Martałek, Agnieszka Kąkolewska (obie Impel Wrocław), Zuzanna Efimienko (Atom Trefl Sopot), Maja Tokarska (Igor Gorgonzola Novara)

atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata (Rabita Baku), Joanna Kaczor (Impel Wrocław)

libero: Paulina Maj (Muszynianka), Krystyna Strasz (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza).Czy Efimienko będzie grała w pierwszej "6" reprezentacji Polski? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »