Izabela Bełcik na World Grand Prix nie zagra, a na mistrzostwa Europy pojedzie?

Siatkarka Atomu Trefl Sopot Izabela Bełcik nie znalazła się w kadrze reprezentacji Polski, która od piątku 2 sierpnia walczyć będzie w Brazylii o triumf w pierwszym turnieju z cyklu World Grand Prix. Trener Piotr Makowski powołał natomiast kapitan Atomu na wrześniowe mistrzostwa Europy w Niemczech i Szwajcarii.
Trener Makowski podał szeroki skład reprezentacji Polski kobiet na mistrzostw Europy. W kadrze znalazły się dwie siatkarki Atomu - Bełcik oraz środkowa Zuzanna Efimienko, która w odróżnieniu od kapitan mistrzyń Polski od piątku w Brazyli wraz z reprezentacją powalczy o sukces w pierwszym turnieju World Grand Prix.

- Taką koncepcję przyjął trener Makowski. Nie rozpaczam z tego powodu, bo liczyłam się z tym od samego początku. Na zgrupowanie pojechałam jako rezerwowa. Trenowałam porządnie z reprezentacją, ale było powszechnie wiadomo, że nie jestem brana pod uwagę do pierwszego składu na Grand Prix, czy w ogóle na ten sezon. - mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym Bełcik. - Prawdopodobnie nie pasuję charakterologicznie do tego zespołu. Taką informację dostałam od trenera i nie chciałabym się nad tym rozwodzić. Ogólnie z trenerem pracowało się dobrze. Szkoleniowiec był bardzo opanowany i spokojny, rzetelnie podchodził do pracy. W Bełchatowie zapewniono nam bardzo dobre warunki. Na co trenera stać przekonamy się, gdy przyjdą ważne rozgrywki. Myślę, że się sprawdzi - dodaje kapitan Atomu Trefla.

Oprócz mistrzyń Polski w kadrze znalazło się jeszcze 20 innych zawodniczek powołanych na Czempionat Starego Kontynentu, który odbędzie się od 6 do 14 września w Niemczech i Szwajcarii

Szeroki skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy.

Rozgrywające: Izabela Bełcik, Milena Radecka, Joanna Wołosz

Atakujące: Joanna Kaczor, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Katarzyna Konieczna

Przyjmujące: Karolina Różycka, Patrycja Polak, Aleksandra Wójcik, Ewelina Sieczka, Kinga Kasprzak, Elżbieta Skowrońska, Anna Grejman, Anna Werblińska

Środkowe: Maja Tokarska, Zuzanna Efimienko, Agnieszka Kąkolewska, Monika Martałek, Katarzyna Połeć

Libero: Paulina Maj, Krystyna Strasz, Dorota Medyńska

Czy Bełcik powinna zagrać na Grand Prix? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »