Izabela Bełcik z Atomu Trefl Sopot: Jesteśmy mistrzyniami Polski i będziemy mocno się bić, aby ten tytuł obronić

- Każdy sportowiec, wychodząc na pole bitwy, chce odnieść zwycięstwo. Jesteśmy mistrzyniami Polski i będziemy mocno się bić, aby ten tytuł obronić - mówi Izabela Bełcik, rozgrywająca Atomu Trefl Sopot.
Bełcik w rozmowie z portalem siatka.net oceniła początek przygotowań do nowego sezonu pod wodzą trenera Teuna Buijsa. Zaznaczyła przy tym, że cel drużyny wciąż pozostaje ten sam.

- Każdy sportowiec, wychodząc na pole bitwy, chce odnieść zwycięstwo. Jesteśmy mistrzyniami Polski i będziemy mocno się bić, aby ten tytuł obronić - podkreśla rozgrywająca Atomu Trefl.

- Jest parę nowych rzeczy, do których musimy się przyzwyczaić, niestandardowych dla nas. Wiadomo, że każdy trener ma swoją taktykę. Czasami doświadczamy nowych rzeczy. Musimy się również przestawiać na koncepcje trenera. Mam nadzieję, że wszystko później pójdzie zgodnie z planem trenera i naszym. Jak na razie podczas pierwszych meczów sparingowych pewne rzeczy robimy po staremu, trener się denerwuje, a dla nas jest to naturalne. Zachowujemy się naturalnie, a czasami trzeba trochę przystopować, wycofać się na inną pozycję. Póki co jest to dla nas jeszcze nowość - dodaje Bełcik.

Jej zespół w Lidze Mistrzyń trafił m.in. na VakifBank Stambuł. Jak ocenia wyniki losowania?

- W mojej karierze już tak się zdarzyło, że kilka razy grałam przeciwko temu zespołowi na etapie grupowym Ligi Mistrzyń, jak i późniejszym. Byłam przekonana, że wylosujemy tego przeciwnika. Jest to drużyna, która przyciągnie do hali Ergo Arena dużo kibiców. Musimy się maksymalnie skupić, żeby w tym meczu nie dać plamy, a następne wygrać - podkreśla Bełcik.