Siatkarka Atomu Trefl Sopot Briżitka Molnar z brązowym medalem World Grand Prix

Nowa siatkarka Atomu Trefl Sopot Briżitka Molnar razem z reprezentacją Serbii wywalczyła brązowy medal w tegorocznej edycji World Grand Prix.
W cyklu turniejów WGP 2013 wystąpiły aż cztery siatkarki Atomu Trefl. Oprócz Molnar, której reprezentacja uplasowała się na pozycji medalowej, zagrały jeszcze Zuzanna Efimienko z reprezentacją Polski, Judith Pietersen z kadrą Holandii oraz Kimberly Hill w barwach USA. Oprócz Serbki jeszcze tylko Hill wraz ze swoim zespołem zagrała w turnieju finałowym tej imprezy.

Podczas turnieju finałowego pierwsze miejsce i złoto wywalczyła reprezentacja Brazylii, na drugim stopniu podium stanęły Chinki, a brąz zdobyły Serbki z Molnar w składzie.

Gorzej poradziła sobie reprezentacja USA razem z Hill w drużynie. Młoda siatkarka występująca na pozycji przyjmującej mimo że w meczach z Włochami czy Japonią zdobywała po kilkanaście punktów, nie zaliczy turnieju do udanych. Jej reprezentacja zwyciężyła jedynie w spotkaniu z Japonią 3:2 i ostatecznie zajęła ostatnie 6. miejsce.

Serbka Molnar oraz reprezentantka USA Hill to odpowiednio 17. i 18. zawodniczka zagraniczna związana z Atomem Trefl.

Czy Atom dokonał dobrych transferów? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »