Siatkarka Atomu z brązem mistrzostw Europy

Charlotte Leys z Atomu Trefla Sopot razem z koleżankami z drużyny Belgii zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy. O trzecie miejsce drużyna z Leys w składzie rywalizowała z reprezentacją Serbii, których barw broni kolejna siatkarka mistrzyń Polski Brizitka Molnar.
Zakończyły się mistrzostwa Europy kobiet w siatkówce rozgrywane w Niemczech i Szwajcarii. Złoto po wygranej z Niemkami "padło łupem" Rosjanek. Co jednak ważniejsze dla kibiców z Trójmiasta o trzecie miejsce w czempionacie Starego Kontynentu walczyły dwie zawodniczki Atomu Trefla. W rywalizacji o brąz zmierzyły się reprezentacja Belgii z Leys oraz Serbii z Molnar.

Spotkanie okazało się wyjątkowo emocjonujące i o rozstrzygnięciu zadecydować musiało pięć setów. Silniejsze ostatecznie okazały się Belgijki, które odniosły największy sukces w historii (wcześniej najlepszym miejscem była pozycja siódma - red.). W osiągnięciu tak dobrego wyniku z pewnością pomogła zawodniczka Atomu, która świetnie prezentowała się podczas całego turnieju, a w spotkaniu o trzecie miejsce zdobyła 10 pkt. Molnar w tym meczu osiągnęła trzy punkty.

Belgia - Serbia 3:2 (23:25, 25:21, 28:26, 21:25, 15:11)

Oprócz siatkarek grających w meczu o trzecie miejsce, w turnieju zagrały także dwie inne zawodniczki Atomu Trefla. Mowa o Zuzannie Efimienko z Polski oraz Judith Pietersen z Holandii. Obie zawodniczki odpadły ze swoimi reprezentacjami już podczas 1/8 finału.

Czy Leys utrzyma wysoką formę także w meczach Orlen Ligi? Podyskutuj na Facebooku trojmiasto.sport.pl! »