Sport.pl

Atom w przedszkolu

Sport trzeba kultywować od najmłodszych lat. Wola walki, rywalizacja fair play i aktywność fizyczna to świetny sposób dla tych najmłodszych, jak również nieco starszych, na spędzanie wolnego czasu.
Przedszkoliada jest najnowszym przedsięwzięciem, w jakie zaangażował się sopocki klub.

- Patronujemy turniejom szkolnym, organizujemy tam treningi i obserwujemy, że spotyka się to z bardzo pozytywnym odbiorem wśród adresatów tych akcji. Dotychczas nasza oferta nie była skierowana jednak do tych zupełnie najmłodszych. Teraz dzięki Przedszkoliadzie będzie to możliwe. Włączenie w obręb działań aktywizujących dzieci fizycznie siatkówki stwarza nam możliwość wdrożenia szerokiego programu zajęć z piłkami. To szczególnie ważne, by dzieci od najmłodszych lat miały kontakt ze sportem, w tym także z siatkówką - zapewnia kierownik działu marketingu ATOM-u Trefla Agata Benesz.

Już jakiś czas temu ATOM Trefl nawiązał udaną współpracę z Gedanią. Poza patronowaniem różnym przedsięwzięciom związanym z siatkówką na poziomie młodzieżowym, w II lidze zobaczymy drużynę ATOM Trefl II Sopot, co oznacza, że juniorki z Gedanii na co dzień będą grały właśnie na poziomie seniorskim. Działania aktywizujące młodzież w kierunku siatkówki nie kończą się jednak na współpracy z legendarnym klubem siatkówki żeńskiej.

- Oprócz tego przykładamy olbrzymią wagę do promocji siatkówki wśród najmłodszych. Jak wspomniałam, od tego sezonu nasze siatkarki będą uczestniczyły w wybranych akcjach w przedszkolach, gdzie poprowadzą zajęcia z piłkami. Przedszkoliada to najnowsza, ale przy tym jedna z licznych akcji, którym patronujemy, w które się włączamy - nie zapominajmy o Gimnazjadzie i Licealiadzie, Atomowej klasie, w której chodzi o to, by nauczyciele wraz z uczniami na preferencyjnych warunkach uczestniczyli w meczach naszej drużyny. Nasze siatkarki bywają także w szkołach, gdzie służą młodym zawodniczkom cennymi uwagami. Ostatecznie na pewno kolejny raz zorganizujemy turniej minisiatkówki w Ergo Arenie, w którego poprzedniej edycji wzięło udział ponad 200 dzieci i był to olbrzymi sukces, a który chcemy powtórzyć w tym sezonie - zapowiada Benesz.

ATOM dołączył zatem do grona wielkich klubów, które już wcześniej włączyły się w Przedszkoliadę. Wśród nich są między innymi Vive Kielce, Wisła Kraków, Śląsk Wrocław czy PGE Skra Bełchatów.

Więcej o: