Sport.pl

Atom Trefl pojechał do Szamotuł po Superpuchar. Będzie pierwszy sukces nowego trenera mistrzyń Polski?

W najbliższy weekend siatkarki Atomu Trefl Sopot rywalizować będą w silnie obsadzonym turnieju Szamotuły Amica Cup 2013. Podczas trzydniowej imprezy (piątek-niedziela) poza Chemikiem Police i BKS Aluprofem Bielsko-Biała mistrzynie Polski w meczu o krajowy Superpuchar walczyć będą z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Do Szamotuł podopieczne Teuna Buijsa wyjechały w czwartek w południe.
- Przystąpimy do tego turnieju z pełną koncentracją. Po drugiej strony siatki będą same drużyny z górnej półki, więc tym bardziej zależy nam, aby pokazać w Szamotułach klasę - mówi Anna Podolec, atakująca Atomu Trefl Sopot. - Oprócz ekipy z Dąbrowy ciekawe, jak będzie nam się grało z drużyną z Polic, w której grają znane zawodniczki, chociaż - jak wiemy - "nie nazwiska grają na boisku". Liczę na wysoki poziom rywalizacji, gdyż takie mecze przed rozpoczęciem sezonu są bardzo potrzebne - podkreśla Podolec.

Turniej w Szamotułach jest ostatnim etapem przygotowań przed startem Orlen Ligi. Co ciekawe, sopocianki spotkają się w nim z aż trzema drużynami, z którymi grać będą w pierwszych ligowych kolejkach (1. kolejka - Chemik, 2. kolejka - Tauron MKS, 4. kolejka - BKS Aluprof). Drużyna z Sopotu trzeci raz z rzędu wystąpi w tego typu turnieju. W poprzedniej edycji Atom grał w roli obrońcy mistrzowskiego tytułu. I przegrał w meczu o Superpuchar z Tauronem MKS 0:3.

Czy trener, który w swojej kolekcji ma już Puchar Niemiec, czuje się podwójnie zmotywowany, by za jego sprawą kolejne trofeum trafiło do klubowej gabloty Atomu?

- Nie ma dla mnie większego znaczenia, o co gra moja drużyna. Chcemy wygrywać w każdym meczu, jaki rozgrywamy, bez różnicy, czy jest to Superpuchar, czy puchar. Zawsze nastawiamy się na zwycięstwo - zapowiada Buijs. 

Sopocianki pierwszy mecz rozegrają w piątek, 27.09, o godz. 18 z bielszczankami. W sobotę (18) czeka je starcie z Chemikiem, a w niedzielę (14) zmierzą się z Tauronem MKS w meczu kończącym turniej, a równocześnie starciu o Superpuchar Polski. Mecze nie będą transmitowane przez żadną ze stacji telewizyjnych, ale ich rezultaty będzie można śledzić na stronie internetowej klubu, Facebooku oraz Twitterze.

Teun Buijs wywalczy swój pierwszy sukces w Atomie Trefl? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
Atom Trefl pojechał do Szamotuł po Superpuchar. Będzie pierwszy sukces nowego trenera mistrzyń Polski?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX