Atom Trefl bez historycznego sukcesu. Superpuchar Polski dla Tauronu Dąbrowa Górnicza

Siatkarki Atomu Trefla Sopot nie wywalczyły pierwszy raz w historii Superpucharu Polski. Udanie za finał Orlen Ligi mistrzyniom Polski zrewanżowały się siatkarki Tauronu Dąbrowa Górnicza, nie dając sopociankom cienia szansy, pewnie zwyciężając 3:0.
W meczu o Superpuchar Polski, który rozgrywany był podczas turnieju Szamotuły Amica Cup 2013, zmierzyły się dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu Orlen Ligi. Mowa o mistrzyniach Polski z Sopotu oraz zdobywczyniach Pucharu Polski z Dąbrowy Górniczej. Rok wcześniej wszystkie rozgrywki zdominowane były właśnie przez te dwa zespoły, które o triumf w lidze czy pucharze rywalizowały w finałach.

Przed inauguracją kolejnego sezonu Orlen Ligi odbył się mecz o Superpuchar Polski. Było to pierwsze spotkanie Atomu w pełnym składzie, jednak podopieczne trenera Teuna Buijsa nie dały rady siatkarkom z Dąbrowy, przegrywając zdecydowanie 0:3.

W pierwszym secie zespoły początkowo nie potrafiły osiągnąć znaczącej przewagi, zawodniczki z Sopotu kilka razy wychodziły nawet na prowadzenie, jednak w połowie pierwszej partii do głosu doszły podopieczne trenera Waldemara Kawki i od stanu 11:11 zaczęły "odchodzić" mistrzyniom Polski, wygrywając ostatecznie seta 25:19.

Najbardziej wyrównany był set drugi, w którym, mimo że Tauron prowadził już 14:7, do ostatniego momentu "Atomówki" nie dawały za wygraną, broniąc trzy piłki setowe. Ostatecznie lepsze w tej partii były zawodniczki z Dąbrowy 25:23.

Trzecia cześć spotkania podobnie jak set pierwszy na samym początku była mocno wyrównana. Ponownie jednak zawodniczki z Sopotu w pewnym momencie straciły koncentrację i pozwoliły przeciwniczkom seryjnie zdobywać punkty. W ostatnim secie mistrzynie Polski zdobyły jedynie 15 punktów i nie wywalczyły pierwszy raz w historii Superpucharu Polski.

Atom Trefl Sopot - Tauron Dąbrowa Górnicza 0:3 (19:25, 23:25, 15:25)

ATOM: Gajewska, Leys, Podolec, Shelukhina, Łukasik, Kaczorowska, Zenik (libero) oraz Pietersen, Bełcik, Hill

Tauron: Dziękiewicz, Sassa, Zaroślińska, Kaczmar, Adams, Skowrońska, Strasz (L)

Czy ATOM ma szansę na obronę mistrzostwa? Podyskutuj na Facebooku trojmiasto.sport.pl! »