Sport.pl

Atom Trefl Sopot pokaże się kibicom w pełnej krasie

Atom Trefl przygotowuje się do nowego sezonu rozgrywek Orlen Ligi oraz europejskich pucharów. Dziś mistrzynie Polski zaprezentują się kibicom w gdyńskiej kręgielni U7.
Atom zamknął już budowę składu na nadchodzący sezon 2013/2014. Na papierze sopocki zespół wygląda wręcz znakomicie, a już dziś o godz. 18 w gdyńskiej kręgielni U7 zaprezentuje się wszystkim swoim kibicom w pełnej krasie.

Obecne będą nowe siatkarki mistrzyń Polski, w tym zdobywczyni brązowego medalu mistrzostw Europy Belgijka Charlotte Leys (trzecia najlepiej zagrywająca zawodniczka mistrzostw Europy w Niemczech i Szwajcarii), brązowa medalistka World Grand Prix Serbka Brižitka Molnar oraz reprezentantka USA Kimberly Hill.

- Kibice na co dzień oglądają sportowe wyczyny naszych siatkarek z trybun, dlatego bardzo chcemy, by przed powrotem do Ergo Areny zmierzyli się z nimi sami, ale tym razem w kręgielni. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców, bo to niepowtarzalna okazja, by bawić się i rozmawiać z mistrzyniami Polski, a w tym przecież z medalistkami ostatnich największych międzynarodowych siatkarskich imprez. Jestem przekonany, że to będzie świetny wspólny wieczór - mówi prezes klubu Roman Szczepan Kniter.

Podczas spotkania z kibicami obecny będzie również nowy trener Atomu Teun Buijs, który na stanowisku zastąpił Adama Grabowskiego, który nie pasował jednak do koncepcji budowy zespołu gotowego na walkę w europejskich pucharach. Według nieoficjalnych informacji Grabowski otrzymał od zarządu klubu ofertę objęcia stanowiska II trenera, jednak nie przyjął tej propozycji i objął stanowisko szkoleniowca Budowlanych Łódź. W zespole nie zmieniła się rola Piotra Grabana, który w ubiegłym sezonie był asystentem Grabowskiego. W roli asystenta zobaczymy także Tomasza Wasilkowskiego.

- W tym sezonie pracować będziemy z dwoma asystentami, ponieważ jeden z nich dedykowany będzie tylko rozgrywającej - wyjaśnia kształt obecnego sztabu szkoleniowego Buijs. - Podczas meczów jeden z nich będzie przyglądał się głównie temu elementowi, dzięki czemu podczas przerw będzie mógł wszystkie uwagi pozostałych członków sztabu kierować wyłącznie do niej - dodaje trener sopockiego zespołu.

Celem nowej drużyny jest z pewnością pokazanie się na arenie międzynarodowej. W tym sezonie siatkarki z Sopotu zagrają w Lidze Mistrzyń w grupie D, gdzie zmierzą się z triumfatorkami tych rozgrywek w zeszłym sezonie VakifBankiem Stambuł, a także z Gent Dames i Dinamo Bukareszt. W poprzednich latach udział sopockiego zespołu w Lidze Mistrzyń kończył się na I rundzie play-off. Tym razem sopocianki chcą dostać się w tych prestiżowych rozgrywkach co najmniej do ćwierćfinału. Atom wysokie cele stawia sobie również na krajowym podwórku. Przede wszystkim zespół powalczy o trzeci z rzędu tytuł mistrza Polski. W Sopocie marzą również o tym, by do złotych medali w lidze dołączyć zdobycie Pucharu Polski, którego klub z Trójmiasta w swoich zbiorach jeszcze nie posiada.

W wykonaniu planu minimum pomóc ma poprawione przyjęcie, które w poprzednim sezonie mocno szwankowało (statystyka bardzo dobrych przyjęć na set wynosiła 5,38, co dawało Atomowi piąte miejsce w lidze). Za lepszą grę w tym elemencie gry odpowiadać ma Leys (wcześniej Tauron MKS Dąbrowa Górnicza), która została m.in. MVP turnieju Ligi Europejskiej, a także Molnar.

Prezentacja drużyny wystartuje w gdyńskiej kręgielni U7 (ul. Świętojańska 133) 1 października (wtorek) o 18. Kibice będą mogli rywalizować z zawodniczkami na torach całkowicie za darmo.

Na co stać będzie Atom Trefl w nowym sezonie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: