Inauguracja Orlen Ligi w Ergo Arenie gratką dla kibiców

Siatkarki Atomu Trefla Sopot po nie najlepszym starcie rozgrywek (przegrana z Chemikiem Police 0:3) inaugurują sezon we własnej hali meczem z wicemistrzyniami Polski Tauronem Dąbrowa Górnicza. Klub z Sopotu szykuje z tej okazji dla kibiców wiele atrakcji.
Po raz kolejny działacze Atomu postanowili skorzystać z dewizy uczyć bawiąc. Tym jednak razem nie chodzi o samą siatkówkę, ale niesamowitą instalację przygotowaną przez głównego sponsora drużyny, Grupę PGE. Na 250 m kw. zainstalowane zostanie Laboratorium Energii PGE. A co w nim się znajdzie?

- Będzie to konstrukcja złożona z czterech części, a każda z nich odpowiada poszczególnym żywiołom: powietrzu, ziemi, ogniowi i wodzie. W każdej z nich będą przedstawiane eksperymenty - np. w strefie ognia będzie można zobaczyć, jak przebiega reakcja rozszczepiania jąder atomowych i zajrzeć do wnętrza elektrowni jądrowej. Jest to doskonała atrakcja dla dzieci i młodzieży, ale wiemy, że wielu ciekawych rzeczy dowiadują się także dorośli - mówi Agata Benesz, kierownik działu marketingu sopockiego klubu. - Z góry zaznaczam, że nie stwarzamy kibicom dylematu, czy oglądać mecz, czy też pójść do laboratorium, bo od tego sezonu po drugim secie mamy aż 10-minutową przerwę, którą warto w ten sposób spożytkować.

Oprócz tego o masę atrakcji na meczu zadba firma Kułaga&Magiera (zobacz jak firma bawiła publiczność podczas mistrzostw Europy !), a na parkiet powrócą cheerleaderki z grupy Cheerleaders Flex Sopot (sprawdź jak Flex Sopot podbija USA - TUTAJ ). W organizowanych konkursach do wygrania będą między innymi wejściówki do Centrum U7, a także vouchery do gokartowego PitStopu. Klub kontynuuje także politykę prorodzinną i tradycyjnie już w Ergo Arenie rozstawiony będzie kącik zabaw dla dzieci, w którym będą one mogły bawić się wraz z czuwającymi nad nimi opiekunami. Warto zaznaczyć, że dzieci do 7. roku życia mają darmowy wstęp na mecze mistrzyń Polski.

- Ze strony sportowej o grad emocji na pewno postarają się zadbać nasze zawodniczki. Klubowi zależy natomiast, by oprócz tego wymiaru meczowego było to także wydarzenie, przy okazji którego ludzie znakomicie spędzą czas w Ergo Arenie. Jestem przekonana, że ci, którzy zdecydują się przyjść na nasze niedzielne spotkanie, nie będą się nudzili ani przez moment - zapewnia Katarzyna Wirkowska, rzecznczka prasowa sopockiego klubu.

Kibice w miarę możliwości i chęci będą też mieli okazję wesprzeć najnowszą akcję, w jaką zaangażował się klub - do oznaczonej skarbonki, z którą w obrębie hali będzie przemieszczał się jeden z wolontariuszy, będzie można wrzucić dowolną kwotę, która zostanie przeznaczona na utrzymanie i opiekę nad kangurami z oliwskiego zoo.

Mecz z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza wystartuje w niedzielę (13 października) o 14.45. Bilety można nabywać w kasach, a także przez internet na www.trefl.kupbilety.pl. Wejściówki możesz zdobyć także w konkursach organizowanych na oficjalnym profilu na Facebooku Trójmiasto.Sport.pl! KLIKNIJ TUTAJ!