Atom rozbija Muszyniankę. Świetny mecz Hill i Leys

Takiego wyniku nie spodziewali się chyba nawet najwięksi optymiści wierzący w Atom Trefl Sopot. Mistrzynie Polski bez straty seta wygrały w Muszynie z Polskim Cukrem Muszynianką Fakro Muszyna. Sopocianki w pierwszym secie wygrały do 20, w drugim do 23, a w trzecim zupełnie wybiły gospodyniom siatkówkę z głów, zwyciężając do 16 i w całym meczu 3:0! Na parkiecie rywalek brylowały Kimberly Hill oraz Charlotte Leys, która została MVP spotkania.
Po wyrównanym początku pierwszego seta, kiedy na boisku rządził chaos, do głosu doszły mistrzynie Polski. Po ataku Anny Podolec sopocianki prowadziły 13:7, ale tak skwapliwie budowaną przewagę straciły na drugiej przerwie technicznej. Muszynianka wyszła na jednopunktowe prowadzenie i postraszyła Atom do stanu po 17. Od tej pory gospodynie zaczęły popełniać proste błędy, a niektórych prezentów po prostu nie dało się wykorzystać. Sopocianki wzięły więc co swoje i mocnym akcentem otworzyły spotkanie.

Argumentów podopiecznym Teuna Buijsa nie zabrakło również w drugim secie. Gospodynie największy problem miały z przyjęciem, co wobec bardzo dobrej gry Hill było wodą na młyn dla Atomu. I choć Muszynianka na chwilę postraszyła, to w końcówce drugiego seta więcej atutów w rękach miały mistrzynie Polski. Gospodynie grały zrywami, w przeciwieństwie do Atomówek, które konsekwentnie wykorzystywały momenty słabości rywalek.

W trzecim secie w grze gospodyń posypało się praktycznie wszystko. Nie funkcjonowało przyjęcie, nie było ataków, mnożyły się błędy, a gdy już "Mineralnym" udało się wyprowadzić atak, to nadziewały się na szczelny sopocki blok. W dodatku na zagrywce świetnie radziła sobie Hill, nie do zatrzymania była także Leys. Obraz bezradności gospodyń zwieńczył autowy atak Aleksandry Jagieło.

Efektowne zwycięstwo Atomu to dobry prognostyk przed Ligą Mistrzyń. Rywalizację w tych prestiżowych rozgrywkach sopocianki rozpoczynają w środę wyjazdowym spotkaniem z Dynamem Bukareszt.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna - Atom Trefl Sopot 0:3 (20:25, 23:25, 16:25)

Muszynianka: Mazurek 2, Jagieło 10, Wojcieska 12, Piątek 4, Różycka 1, Plchotova 9, Maj (libero) oraz Kurnikowska 6, Mucha, Jasińska.

Atom Trefl: Bełcik 3, Hill 14, Efimienko 6, Podolec 9, Leys 12, Szeluchina 12, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Łukasik.

Atom podbije w tym roku polską ligę? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »