Premierowe zwycięstwo Atomu Trefl Sopot w Lidze Mistrzyń

Siatkarki Atomu Trefl od zwycięstwa rozpoczęły rywalizację w sezonie 2013/2014 w Lidze Mistrzyń. Sopocianki dość pewnie, ale nie bez kłopotów pokonały Dinamo Bukareszt 3:1.
Mistrzynie Polski, choć były zdecydowanymi faworytkami starcia z Dinamem, spotkanie zaczęły mocno spięte. Rozgrywająca Izabela Bełcik starała się grać wszystkimi strefami, ale w atakach Atomu Trefl brakowało rytmu i płynności. Sopociankom nie szło ze środka ani ze skrzydeł, gdzie kompletnie zwichrowany celownik miała Anna Podolec. Po drugiej stronie siatki szalała natomiast Mirela Corieutanu, która czy to po mocnych, czy plasowanych atakach była dla mistrzyń Polski nie do zatrzymania. Stąd też dość zaskakująca porażka sopocianek w pierwszej partii.

Dopiero w drugim secie Bełcik i Podolec znalazły nić porozumienia i ataki Atomu Trefl zaczęły się zazębiać. Dzięki objęciu prowadzenia 4:0 na początku seta w dalszych jego fragmentach sopocianki wreszcie mogły pozwolić sobie na nieco więcej luzu. W końcu na odpowiednim poziomie zaczęła funkcjonować najgroźniejsza broń mistrzyń Polski na początku tego sezonu, czyli blok, a i w ataku zbijane przez sopocianki piłki zaczęły wpadać po stronie Dinama. Rumunkom nie pomogły liczne zmiany, w tym pojawienie się na boisku 41-letniej rozgrywającej Danieli Mincy. Atom Trefl wygrał tę partię 25:17 i wyrównał stan meczu.

Wygrany set nie dodał być może polotu w grze sopocianek w kolejnych partiach, ale na pewno znacznie ją uporządkował. Co prawda w ataku kompletnie nie funkcjonowało lewe skrzydło (kiepska Kimberly Hill), ale braki mistrzynie Polski nadrabiały dobrą skutecznością Podolec i licznymi podbitymi atakami Dinama przez Mariolę Zenik. Libero Atomu bezbłędnie też przyjmowała zagrywki. I ta w miarę poprawna gra wystarczyła do zwycięstwa w trzecim secie ponownie do 17.

Nie wiedzieć czemu w czwartej partii sopocianki znów zaczęły grać bardzo niedokładnie i nerwowo. Dlatego też, odmiennie niż w drugim i trzecim secie, mistrzynie Polski miały kłopot z odskoczeniem Rumunkom na bezpieczną przewagę. W nerwowej końcówce lepsze okazały się jednak mistrzynie Polski i wyrwały walecznym Rumunkom czwartego seta i zwycięstwo w całym meczu.

Dinamo Bukareszt - Atom Trefl Sopot 1:3. Sety: 25:20, 17:25, 17:25, 23:25

Dinamo: Nenova (1), Marcovici (11), Zarkova (11), Baciu (8), Karakasheva(16), Corieutanu (10), Davis (libero) oraz Carbuneanu (2), Minca.

Atom Trefl: Leys (13), Bełcik (5), Podolec (22), Szeluchina (15), Efimienko (12), Hill (4), Zenik (libero) oraz Molnar, Kaczorowska (6), Łukasik, Gajewska.

Jak Atom Trefl poradzi sobie w kolejnych meczach Ligi Mistrzyń? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »