Trwa maraton Atomu. Teraz czas na Aluprof [KONKURS]

Mistrzynie Polski udanie weszły w sezon 2013/2014. W Lidze Mistrzyń Atom Trefl Sopot wygrał na inaugurację z Dynamo Bukareszt 3:1, natomiast w Orlen Lidze w trzech meczach odniosła dwa zdecydowane zwycięstwa. W sobotę 26 października o godz. 18 sopocianki w Ergo Arenie zmierzą się z Aluprofem Bielsko-Biała.
Mistrzynie Polski udanie weszły w sezon 2013/2014. W Lidze Mistrzyń Atom Trefl Sopot wygrał na inaugurację z Dynamo Bukareszt 3:1, natomiast w Orlen Lidze w trzech meczach odniosła dwa zdecydowane zwycięstwa.

Forma mistrzyń Polski, która była wielką niewiadomą przed sezonem, zaczyna się powoli krystalizować. Mimo że treningi w pełnym składzie rozpoczęły się z dużym opóźnieniem, to wyniki z początku sezonu mogą cieszyć. Choć Atom przegrał na inaugurację ligi z Chemikiem w Policach 0:3, to kolejne mecze pokazały, że drużyna holenderskiego trenera Teuna Buijsa zmierza w dobrym kierunku. Po zdecydowanych zwycięstwach z Tauronem Dąbrowa Górnicza i Muszynianką, siatkarki z Sopotu zainaugurowały rozgrywki Ligi Mistrzyń. W pierwszej kolejce wyruszyły do Bukaresztu na spotkanie z Dynamem. Atomówki były zdecydowanym faworytem tej rywalizacji, jednak pierwszy set wygrany przez Rumunki 25:20, mocno zaniepokoił. Zdobywająca punkty z niemal każdej pozycji Mirela Corjeutanu zaskoczyła Polki, które nie potrafiły skutecznie ustawić bloku. Na początku zawiodła również Anna Podolec, która miała wyraźnie źle ustawiony celownik. Zimny prysznic oraz stanowcza reakcja trenera Buijsa pobudziły sopocianki do lepszej gry, która nastąpiła od początku drugiej partii, w której zupełnie odmieniona pokazała się Podolec. Siatkarka, która na pozycję atakującej powróciła za holenderskiego szkoleniowca, wysoki poziom utrzymała do końca spotkania i słusznie przy 24 zdobytych punktach wybrana została MVP spotkania. Warto również dodać, że atakująca znakomicie spisała się na bloku, którym zdobyła najwięcej punktów - 5.

Trzy dni po zmaganiach w europejskich pucharach Atom Trefl musi wrócić do ligowej rzeczywistości. W sobotę zagrają z niepokonaną jak dotąd drużyną z Bielska-Białej. Siatkarki Aluprofu w trzech spotkaniach zdobyły osiem punktów, tracąc trzy sety i zajmują trzecią pozycję. Klub z południa kraju nie ma w tym sezonie dużego budżetu i nie poczynił zdecydowanych wzmocnień. Z zespołu odeszły natomiast ważne postaci poprzedniego sezonu Ewelina Sieczka czy Joanna Wołosz. Włodarze stawiają jednak przed zespołem konkretny cel, jakim jest medal Orlen Ligi. W sobotę z pewnością sopocianki uważać muszą na atakującą Czeszkę Helenę Horkę i przyjmującą Heikę Beier z Niemiec, które decydują obecnie o sile drużyny i w Orlen Lidze zdobyły już po ponad 50 punktów. Warto również zauważyć, że w Bielsku występuje obecnie była siatkarka Atomu Dorota Wilk.

Spotkanie ATOM Trefl Sopot - BKS Aluprof Bielsko Biała w sobotę o godz. 18 w Ergo Arenie. Bilety do nabycia na trefl.kupbilety.pl

Trojmiasto.sport.pl ma dla czytelników 10 podwójnych zaproszeń na ten mecz. W piątek na oficjalnym profilu Facebook.com/TrojmiastoSport ogłoszony zostanie konkurs.

Kacper Suchecki
Czy Atom poradzi sobie z ilością ważnych spotkań? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: