Klaudia Kaczorowska: Mamy bardzo dobrą skuteczność w przyjęciu

Przyjmująca Atomu Trefla Sopot Klaudia Kaczorowska przyznaje, że na dobrą formę zespołu duży wpływ ma poprawione przyjęcie. - Jak jest dobre przyjęcie, reszta przychodzi już dużo łatwiej - mówi siatkarka mistrzyń Polski.
Siatkarki Atomu Trefla po sporych zmianach w zespole (doszły zawodniczki z zagranicy oraz holenderski trener Teun Buijs) mimo przegranej w pierwszej kolejce z Chemikiem Police w kolejnych spotkaniach nie straciły nawet punktu. W ostatnim spotkaniu zwyciężyły z niepokonanym do tego meczu Aluprofem Bielsko-Biała. Kaczorowska przyczyny tak dobrej postawy widzi w lepszym przyjęciu.

- Po raz kolejny dobrze się zaprezentowałyśmy w tym elemencie, a każda z nas zakończyła mecz z bardzo dobrą skutecznością. Jak jest dobre przyjęcie, reszta przychodzi już dużo łatwiej. Trener na treningach przykłada dużą wagę do obrony i przyjęcia, więc przynosi to widoczne efekty - przyznaje.

Kolejnym sprawdzianem formy atomówek będzie drugi mecz w grupie C Ligi Mistrzyń z belgijskim Gent Dames w Ergo Arenie. Jaki cel na to spotkanie ma przyjmująca Atomu?

- Zawsze gramy, żeby wygrać. Inaczej nie byłoby sensu wychodzić na boisko. Tutaj mamy w grupie zaledwie sześć meczów, więc każde spotkanie jest równie ważne. Gent to młoda belgijska drużyna, a o tym, jak szybką i dynamiczną siatkówkę gra się w ich kraju świadczy ostatni występ na mistrzostwach Europy, gdzie wywalczyły brązowy medal. Spodziewamy się podobnego siatkarskiego stylu po Gent - zdradza Kaczorowska.

Cała rozmowa na stronie siatka.org

Czy Atom osiągnie sukces w Lidze Mistrzyń? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »