Rachel Rourke wróciła do Sopotu!

Największa gwiazda zeszłego sezonu nie tylko w Atomie Treflu Sopot, ale i całej ligi Rachel Rourke wróciła do Sopotu. Nie zamierza jednak rezygnować z gry w Rabicie Baku, do której przeszła tuż po zdobyciu mistrzostwa Polski z Atomem, postanowiła skorzystać jednak z usług fizjoterapeuty mistrzyń Polski.
Rourke, która została rekordzistką Orlen Ligi w ilości zdobytych punktów w jednym sezonie (zdobyła 577 punktów!) i poprowadziła Atom do tytułu mistrza Polski, po zakończeniu rozgrywek przeniosła się do azerskiej Rabity Baku.

Zastanawiano się, na ile odejście Australijki wpłynie na szanse Atomu na obronę mistrzowskiego tytułu. Okazało się, że nowy skład sopockiego klubu prowadzony także przez nowego szkoleniowca Holendra Teuna Buijsa, mimo braku prawdziwej gwiazdy, która w pojedynkę potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Atomu, radzi sobie doskonale, w sześciu meczach odnosząc pięć zdecydowanych zwycięstw.

Sopockie zawodniczki przyznają, że obecna sytuacja w zespole jest zdecydowanie lepsza niż przed rokiem. Obecnie o sile drużyny decydują bezwzględnie wszystkie siatkarki, a nie poszczególne gwiazdy.

- Jest to niezwykle ważne, że cały zespół odpowiada za wynik i liczyć możemy na każdą z zawodniczek. Ważne, że trener daje szansę każdej z nas, bo w poprzednim sezonie takiej możliwości nie miałyśmy. Tutaj wszystkie zasługują na grę, jeśli są w formie. To pomaga budować atmosferę i wiarę w siebie. Rok temu grała praktycznie wciąż jedna szóstka i gdy wchodziły czasami dziewczyny na zmianę, to oczywiste jest, że nie można z marszu wskoczyć na odpowiedni meczowy poziom. Teraz jest inaczej - zdradza trojmiasto.sport.pl Anna Podolec, atakująca mistrzyń Polski.

Rourke w Sopocie nie pojawiła się niestety, aby ponownie grać w barwach Atomu. Australijka specjalnie z Baku przyleciała do fizjoterapeuty mistrzyń Polski doktora Aleksandra Bieleckiego, który uznawany jest za jednego z najlepszych specjalistów w Europie.

- Rourke grała niedaleko mecz Ligi Mistrzyń (we Francji z zespołem Beziers). Dodatkowo w Azerbejdżanie liga zorganizowana jest tak, że trzy mecze ligowe rozegrane będą dopiero na początku roku, a teraz siatkarki przygotowują się głównie do rozgrywek europejskich i mają sporo wolnego czasu. M.in. Kasia Skowrońska i Katarzyna Skorupa przyjechały z Francji do Polski i zaplanowały spędzić w kraju kilka dni. Rachel wykorzystała ten czas, aby przyjechać do naszego fizjoterapeuty, ponieważ bolą ją plecy. Sama Rachel zapewnia, że tylko nasz doktor może ją z tego wyciągnąć, bo jest jednym z najlepszych specjalistów na świecie - mówi trojmiasto.sport.pl Katarzyna Wirkowska, rzecznik prasowy Atomu Trefla.

Inna siatkarką, która korzysta z usług fizjoterapeuty jest była zawodniczka Atomu, która obecnie występuje w tureckim Galatasaray Stambuł. Neriman Özsoy u mistrzyń Polski występowała dwa lata. W odróżnieniu od Rourke, która do lekarza przyjechała będąc w okolicach, urodzona w Bułgarii Turczynka do Sopotu przylatuje specjalnie ze Stambułu.

Doktor Bielecki pomaga nie tylko sportowcom. Częstym gościem w gabinecie fizjoterapeuty Atomu jest również znany aktor Tomasz Karolak.

Czy Rourke przydałaby się ponownie w zespole? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »