Sport.pl

Atom Trefl odwiedzi starych znajomych w Łodzi

W niedzielę siatkarki Atomu Trefl Sopot zmierzą się w Łodzi z piątą drużyną Orlen Ligi, BeefMaster Budowlanymi. Dla obu zespołów będzie to spotkanie niezwykle ważne, jeśli chodzi o wygląd ligowej tabeli. Sopocianki w Łodzi spotkają swoich starych znajomych
Mistrzynie Polski przystąpią do tego meczu po pewnej wygranej z PGNiG Naftą Piła.

- Cieszę się, że udało nam się wygrać ten mecz tak gładko, zwłaszcza po tym nieudanym występie we Wrocławiu. Utrzymałyśmy koncentrację i ten mecz był zdecydowanie pod naszą kontrolą - wspomina niedawną wygraną libero Atomówek Mariola Zenik.

Nafta była pierwszym rywalem sopocianek, którego nie zalicza się do grona ligowych faworytów. Do meczu z Budowlanymi nikt jednak w Sopocie nie podchodzi z rezerwą, wprost przeciwnie. Łodzianki bowiem pod wodzą byłego szkoleniowca Atomu Trefl Sopot, Adama Grabowskiego, który w maju świętował z sopockim zespołem wywalczenie złotego medalu mistrzostw Polski, pomimo dość niestabilnej formy nie najgorzej radzą sobie w krajowych zmaganiach, czego dowodem jest wysoka 5. pozycja w tabeli. Nastroje przed meczem w Atlas Arenie są więc bojowe.

- Jedziemy do Łodzi po trzy punkty. Cel jest jasny - chcemy tam po prostu zagrać swoje i wygrać - mówi Yulia Szeluchina, która przed kilkoma laty występowała w drużynie Budowlanych.

Obecność trenera Grabowskiego nie będzie jedynym miłym akcentem w łódzko-sopockim starciu. Po stronie przeciwniczek zagrają także byłe "złote" Atomówki - Anita Kwiatkowska i Noris Cabrera, a także "srebrne" - Magdalena Śliwa i Natalia Nuszel.

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o 14.45 i będzie transmitowane przez Polsat Sport.

Jak Atom Trefl spisze się w meczu w Łodzi? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: