Sport.pl

Wielka potęga w Sopocie - już 62 mecze bez porażki!

We wtorek w Ergo Arenie mistrzynie Polski siatkarki Atomu Trefl Sopot zmierzą się z niepokonanymi od 62 (!) spotkań klubowymi mistrzyniami świata - VakifBankiem Stambuł.
Turecki zespół sieje postrach wśród wszystkich siatkarskich drużyn na świecie, podopieczne trenera Giovanniego Guidettiego są niepokonane już od 62 spotkań. Czy we wtorek w Ergo Arenie VakifBank zakończy niesamowitą serię? Wydaje się, że Atom Trefl może być klubem, który jest w stanie pokonać Turczynki, ponieważ ostatnim pogromcą drużyny ze Stambułu były... właśnie sopocianki. Mistrzynie Polski wygrały z VakifBankiem podczas towarzyskiego turnieju w Koszalinie w 2012 r. 3:2 i to spotkanie jest ostatnim, które mistrzynie świata przegrały (biorąc pod uwagę mecze ligi tureckiej, a także europejskich i światowych pucharów, czy nawet spotkania towarzyskie).

- To najlepsza drużyna świata, ale my nie stawiamy siebie na straconej pozycji - mówi kapitan Atomu Trefl Izabela Bełcik. - W sporcie wszystko jest możliwe. Ważne, abyśmy grały dobrze, wystrzegały się własnych błędów. Co będzie dalej, czas pokaże. Nawet jeśli przyjdzie nam przegrać, nie będzie to wstydem, jeśli zagramy po prostu dobrze - dodaje rozgrywająca mistrzyń Polski.

VakifBank w 2013 r. zgarnął wszystkie możliwe trofea. Siatkarki ze Stambułu zostały mistrzyniami kraju, Europy oraz świata. Wywalczyły również puchar oraz superpuchar Turcji.

- Za VakifBankiem przemawia to, że ich trener pracuje z drużyną już od czterech lat. Turczynki potwierdzają swoja klasę co sezon. Ja w Sopocie dopiero rozpocząłem swoją pracę, choć mogę powiedzieć, że już teraz tworzymy silną grupę - mówi trener Atomu Teun Buijs. - Czy to wystarczy do pokonania Turczynek? Zobaczymy, ale ważne będzie również wsparcie publiczności w Ergo Arenie. Ważne też, aby dziewczyny zagrały spokojnie i inteligentnie - przekonuje Buijs.

Vakifbank w rozgrywkach Ligi Mistrzyń nie ma wcale lepszych statystyk od mistrzyń Polski. Turczynki zdobyły jedynie o dwa punkty więcej dzięki serwisom, natomiast w bloku zwyciężają sopocianki w stosunku 33 do 26. Ta statystyka pokazuje, że Atom może być w stanie powstrzymać atakujące z Turcji za pomocą tego elementu gry.

- Gramy bardzo dobrze w bloku, pokazałyśmy to w meczu z Pałacem Bydgoszcz, jednak VakifBank jest o wiele bardziej doświadczonym zespołem, więc będzie niezwykle trudno je powstrzymać. Poziom tego meczu będzie zupełnie inny od wszystkich, które rozegrałyśmy do tej pory - zaznacza Bełcik.

Trener Buijs nie planuje zmian w wyjściowej szóstce, choć do dyspozycji gotowa będzie już Amerykanka Kimberly Hill, która wróciła z Japonii, gdzie wraz z reprezentacją USA wywalczyła srebrny medal w Pucharze Wielkich Mistrzyń. Szkoleniowiec Atomu może jednak po raz kolejny postawić na Serbkę Briżitkę Molnar, która w spotkaniu z Pałacem Bydgoszcz wybrana została na MVP.

- Bardzo komfortowo mieć 12 pełnowartościowych zawodniczek, które w każdym momencie meczu mogą wejść na boisko i utrzymać wysoką formę - mówi Buijs.

Początek meczu Atomu Trefl z VakifBankiem o godz. 19. Transmisja w Polsat Sport, relacja na trojmiasto.sport.pl.

Chcesz obejrzeć spotkanie na żywo? Wejdź na facebook.com/TrojmiastoSport i zawalcz o bilety.

Czy Atom jest w stanie odnieść zwycięstwo? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: