Siatkarka Atomu po porażce z VakifBankiem: Cieszymy się, że wygrałyśmy seta

Atom Trefl urwał jedynie, a może nawet aż, jednego seta w starciu z niepokonanym od 63 meczów VakifBankiem Stambuł. - Musimy się jeszcze dużo nauczyć - mówi trener sopocianek Teun Buijs.
Oto pomeczowe wypowiedzi kapitanek i trenerów obu zespołów.

Kapitan Atomu Trefl Izabela Bełcik:

- Wszyscy wiemy, że VakifBank to potęga światowej siatkówki. Cieszymy się, że potrafiłyśmy z takim przeciwnikiem wygrać seta. Myślę, że za tydzień, gdy spotkamy się w Stambule, to pokażemy jeszcze lepszą siatkówkę. Mam nadzieję, że odrobimy dobrze lekcje i nadal będziemy cieszyć się z każdego wygranego seta, każdej wygranej akcji.

Kapitan VakifBanku Naz Aydemir:

- Wiedziałyśmy, że to będzie dla nas ciężki mecz. Atom w pierwszym secie wywarł na nas presję. W drugiej partii poprawiłyśmy obronę, blok, i to zaczęło sprawiać przeciwniczkom problemy.

Trener Atomu Teun Buijs:

- Jestem bardzo dumny z mojego zespołu, przed meczem dużo rozmawialiśmy o taktyce. Moje siatkarki zrobiły progres, choć oba zespoły są w tej chwili na innym poziomie. Z pewnością musimy popracować nad atakiem. Mamy przed sobą bardzo ciężkie mecze w lidze polskiej i europejskich pucharach. Dziewczyny muszą się jeszcze sporo nauczyć.

Trener VakifBanku Giovanni Guidetti:

- Mogę ocenić ten mecz jako zdecydowanie najcięższy w sezonie. Mam ogromny szacunek dla Atomu za pierwszy set. Z pewnością była to najcięższa partia, jaką zagraliśmy.

Zgadzasz się z kapitanem Atomu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »