Atom Trefl zagra z najsłabszym zespołem Ligi Mistrzyń

Siatkarki Atomu Trefla Sopot zmierzą się w środę na wyjeździe z belgijskim zespołem Gent Dames. To jedyna drużyna obecnej edycji Ligi Mistrzyń, która do tej pory nie wygrała nawet seta. Początek meczu o godz. 20.30.
Spacerek w Belgii będzie dla sopocianek przerywnikiem pomiędzy ważnymi spotkaniami w Orlen Lidze - w niedzielę mistrzynie Polski wygrały z niepokonanym wcześniej Chemikiem Police, a w sobotę zmierzą się w Dąbrowie Górniczej z Tauronem. Spacerek, gdyż obecność ekipy Gent Dames w Lidze Mistrzyń jest wielkim nieporozumieniem. To jedyny zespół, który do tej pory nie wygrał nawet seta, mało tego, dla Belgijek sukcesem jest już przekroczenie granicy 20 pkt. W czterech dotychczasowych meczach udało im się to raptem dwa razy. W pierwszym spotkaniu Atom jednego z setów wygrał 25:7, a całe spotkanie trwało 63 minuty.

Sopocianki mają zatem obowiązek zwycięstwa 3:0 (początek spotkania o godz. 20.30, transmisja w Polsat Sport), co przy prawdopodobnej porażce Dinamo Bukareszt z VakifBankiem Stambuł dałoby im niemal pewny awans do fazy play-off. Na zakończenie rozgrywek grupowych podopieczne Teuna Buijsa podejmą Dinamo (17 grudnia). Jeśli w środę nie dojdzie do trzęsienia ziemi, do zapewnienia sobie drugiego miejsca mistrzyniom Polski potrzebny będzie w tym meczu jeden wygrany set.

W dwóch ostatnich meczach fazy grupowej w zespole Atomu nie wystąpi jeszcze zakontraktowana w poniedziałek Bojana Radulović. Serbska rozgrywająca w Sopocie pojawi się za kilka dni, ale na boisko wyjdzie dopiero w nowym roku.

Tabela gr. C

1. VakifBank41212:1
2. Dinamo467:6
3. Atom Trefl467:7
4. Gent Dames400:12
Do rozegrania: Gent Dames - Atom, Dinamo - VakifBank (11 grudnia), Atom - Dinamo, Vakifbank - Gent Dames (17 grudnia). Awans dwa najlepsze zespoły, przy równej liczbie punktów decyduje lepszy stosunek setów.