Słabiutki mecz Atomu Trefl w Lidze Mistrzyń. Ale zwycięski

Siatkarki Atomu Trefl Sopot pokonały na wyjeździe belgijski Gent Dames 3:0 i są o krok od awansu do fazy play-off Ligi Mistrzyń.
Sopocianki w spotkaniu z najgorszą drużyną Ligi Mistrzyń (do tej pory młodziutkie Belgijki nie wygrała nawet seta) zaprezentowały się beznadziejnie. Na swoim poziomie zagrały tylko atakująca Anna Podolec i libero Mariola Zenik, reszta zespołu przez cały mecz błądziła we mgle. Co ciekawe, trener Atomu Teun Buijs nie przeprowadził w tym spotkaniu ani jednej zmiany, choć nadawały się do niej co najmniej trzy zawodniczki. Jakie były motywy takiego działania, pozostanie tajemnicą holenderskiego szkoleniowca.

Żeby specjalnie nie pastwić się nad sopockim zespołem, trzeba zaznaczyć, że w tym meczu najważniejsze było zwycięstwo 3:0, i to - mimo ogromnych problemów w pierwszym i trzecim secie - udało się osiągnąć. Dzięki takiemu wynikowi i równoczesnej porażce Dinamo Bukareszt z VakifBankiem Stambuł sopocianki są o krok od awansu do fazy play-off. Żeby go przypieczętować, w kończącym rozgrywki grupowe meczu z Dinamo (17 grudnia w Ergo Arenie) Atom musi wygrać tylko jednego seta.

Gent Dames - Atom Trefl Sopot 0:3

Sety: 23:25, 14:25, 21:25

Atom Trefl: Bełcik, Efimienko, Podolec, Leys, Molnar, Szeluchina, Zenik (libero)

Tabela gr. D

1. VakifBank51515:1
2. Atom Trefl5910:7
3. Dinamo567:9
4. Gent Dames500:15
Do rozegrania: Atom - Dinamo, Vakifbank - Gent Dames (17 grudnia). Awans dwa najlepsze zespoły, przy równej liczbie punktów decyduje lepszy stosunek setów.