Atom Trefl w play-off Ligi Mistrzyń zagra z Eczacibasi Stambuł

Mistrzynie Polski tradycyjnie nie najlepiej wylosowały kolejnego rywala w fazie play-off. W styczniu Atom Trefl Sopot zmierzy się ze zwycięzcą grupy D Eczacibasi VitrA Stambuł z Turcji.
W Luksemburgu rozlosowano pary fazy play-off rozgrywek Ligi Mistrzyń. Polki z Atomu Trefla trafiły na mistrzynie Turcji z 2012 roku Eczacibasi Stambuł. Turczynki w fazie grupowej nie dały najmniejszych szans swoim rywalkom, wygrywając, podobnie jak VakifBank Stambuł w grupie sopocianek, wszystkie sześć meczów, tracąc raptem jednego seta. Warto także zauważyć, że siatkarki Eczacibasi miały wyjątkowo wymagającą grupę, w której występowały RC Cannses, Agel Prostejov oraz niemiecki Schweriner SC.

W składzie Eczacibasi z pewnością należy zwrócić uwagę na gwiazdę ligi tureckiej oraz reprezentacji Neslihan Demir, która podczas otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie była chorążym reprezentacji Turcji.

Pierwszy mecz Atomu Trefla z Eczacibasi w dniach 14-16 stycznia. Spotkanie odbędzie się w Sopocie. W dniach 21-23 stycznia rozegrany zostanie rewanż w Stambule.

Jak losowanie odbierają w klubie?

- Nie będzie to z pewnością łatwe zadanie. Jest to zespół z bardzo dobrymi zawodniczkami. Po meczu z Dinamem Bukareszt Mariola Zenik przyznała, że znów z chęcią wybierze się do Stambułu i będzie miała okazję - powiedziała na gorąco po losowaniu trojmiasto.sport.pl rzecznik Atomu Trefla Katarzyna Wirkowska. - W dwunastce nie ma już słabych drużyn. Eczacibasi przegrało jednego seta, udowodniły że są mocne. Powalczyliśmy z VakifBankiem i powalczymy z Eczbacibasi - dodała przedstawiciel klubu.

Oto zestaw pozostałych pięciu par:

Prosecco Doc-Imoco Conegliano (Włochy) - Omichka Omsk (Rosja), RC Cannes (Francja) - Galatasaray Daikin Stambuł (Turcja), Igtisadchi Baku (Azerbejdżan) - VakifBank Stambuł (Turcja), Dinamo Moskwa (Rosja) - Dinamo Kazań (Rosja), Volero Zurych (Szwajcaria) - RebecchiNMeccanica Piacenza (Włochy).

Final four rozegrany zostanie w Baku. Automatycznie do finałów dostał się gospodarz tego turnieju, czyli Rabita.