Siatkarki Atomu Trefl gotowe na walkę o mistrzostwa świata

Siatkarki reprezentacji Polski przygotowują się w Spale do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata. W kadrze drużyny Piotra Makowskiego znalazły się trzy siatkarki Atomu Trefl Sopot - Izabela Bełcik, Mariola Zenik i Klaudia Kaczorowska.
Turniej eliminacyjny do przyszłorocznego mundialu odbędzie się 3-5 stycznia w Łodzi. Rywalkami biało-czerwonych będą reprezentacje Szwajcarii, Hiszpanii i Belgii.

- Nasza drużyna to zupełnie inny zespół niż ten, który oglądaliśmy podczas ostatnich mistrzostw Europy. Z tą drużyną związane są wielkie nadzieje, ale może nie budujmy nie wiadomo jakich oczekiwań, bo mogą one tylko nam przeszkodzić. Pojedziemy do Łodzi, aby awansować, ale też nie nakręcajmy wkoło atmosfery, żeby potem nie było dużego bum - mówi Zenik w rozmowie z portalem trojmiasto.pl.

Głównymi rywalkami Polek w walce o awans do mistrzostw świata we Włoszech będą reprezentantki Belgii. W kadrze Belgijek znalazła się przyjmująca Atomu Trefl Charlotte Leys.

- Charlotte śmiała się w szatni i groziła, że odbierze nam awans. Taki jest jednak sport - podkreśla Zenik.

Oprócz Zenik, Bełcik, Kaczorowskiej i Leys o awans na mistrzostwa walczyć będą również inne sopockie siatkarki - Brizitka Molnar, która wraz z reprezentacją Serbii zagra w turnieju eliminacyjnym w Baku, oraz Judith Pietersen - Holenderka zagra w turnieju kwalifikacyjnym w chorwackim Rovijn.

Polskie siatkarki wywalczą awans do mistrzostw świata? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »