Atom udanie inauguruje ligę w 2014 roku. Aluprof pokonany

Siatkarki Atomu Trefla Sopot w dobrych humorach weszły w nowy 2014 rok. Podopieczne trenera Teuna Buijsa nie dały większych szans siatkarkom BKS-u Aluprof Bielsko-Biała, wygrywając zdecydowanie 3:0. Mistrzyniom Polski nie przeszkodził fakt, że aż sześć zawodniczek nie brało udziału w treningach po przerwie świątecznej.
Głośno mówiono o sporych problemach Atomu Trefla na początku roku i przed powrotem do ligowych rozgrywek. Przez zgrupowania reprezentacji biorących udział w eliminacjach do mistrzostw świata rozgrywanych we Włoszech aż sześć siatkarek mistrzyń Polski nie brało udziału w treningach Atomu po przerwie świątecznej. Charlotte Leys, Mariola Zenik, Izabela Bełcik, Judith Pietersen, Klaudia Kaczorowska oraz Briżitka Molnar wraz z koleżankami ze swoich reprezentacji walczyły o awans do mistrzostw globu, przez co trener Buijs nie mógł prowadzić ćwiczeń, próbować nowych ustawień z całym zespołem.

Siatkarki z Sopotu całkowicie obaliły teorię mówiącą o oczywistych problemach, które czekać je będą w Bielsku. W pierwszym secie meczu z Aluprofem siatkarki Atomu udowodniły swoją siłę, gromiąc w jednostronnej partii gospodynie z Podbeskidzia do 13. Z bardzo dobrej strony pokazała się Amerykanka Hill, która niemiłosiernie zbijała wszystkie piłki, zdobyła także dwa asy serwisowe. Ważnym elementem gry Atomu był blok, który był nie do przejścia dla siatkarek Aluprofu.

Zmiana w drugim secie rozgrywającej w składzie gospodyń przyniósł chwilową poprawę gry. Aluprof prowadził nawet 7:4, jednak mistrzynie Polski szybko się obudziły i także w drugiej partii nie dały większych szans siatkarkom trenera Mirosława Zawieracza. Bielszczanki kontakt utrzymywały do stanu po 10, potem pozwoliły "odjechać" sopociankom i przegrały seta do 15. Najlepiej po dwóch setach punktującą (10 punktów - red.) zawodniczką była przyjmująca Leys, która kilka dni temu wywalczyła z kadrą Belgii awans do mistrzostw świata.

Bielszczanki w trzecim secie pokazały się z lepszej strony i starały się odrobić straty, jednak Atom był zbyt silny i wygrał także w tej partii. Z dobrej strony pokazała się Anna Podolec. Należy dodać, że całe spotkanie trwało nieco ponad 60 minut.

Warto zaznaczyć, że w trakcie spotkania urazu doznała Zuzanna Efimienko, która po zderzeniu z Leys została zabrana karetką do szpitala.

BKS Aluprof - Atom Trefl 0:3

Sety: 13:25, 15:25, 19:25

Aluprof: Nikić, Horka, Ciaszkiewicz-Lach, Lis, Beier, Wilk, Wojtowicz (libero) oraz Szymańska, Strózik.

Atom: Leys, Bełcik, Efimienko, Podolec, Szelukchina, Hill, Zenik (libero) oraz Łukasik, Kaczorowska, Radulović.Więcej o: