Zwycięski mecz w Pile. Atom rozpoczyna projekt Stambuł

Atom Trefl Sopot mimo problemów w drugim secie ostatecznie zdecydowanie zwyciężył w meczu z PGNiG Nafta Piła 3:0. Dzięki wygranej umocnił się na pozycji wicelidera Orlen Ligi i zaczyna myśleć tylko i wyłącznie o rewanżu z Eczacibasi Stambuł.
Taki początek chciałaby mieć każda drużyna. Atom po zdecydowanej porażce w Lidze Mistrzyń z Eczacibasi głodny był zwycięstwa i na początku pierwszego seta siatkarki z Sopotu zdobyły 13 punktów przy 3 (!) po stronie pilanek. W tym momencie reagować zaczął szkoleniowiec Nafty Wiesław Popik, który na początku października zastąpił na stanowisku Dariusza Luksa, byłego trenera Lotosu Trefla Gdańsk. Popik wziął czas, wymienił na boisku trzy siatkarki, jednak Atomówki "poczuły krew" i wciąż utrzymywały dziesięciopunktową różnicę punktów (17:7). To już zupełnie podcięło skrzydła pilankom, które do końca seta zdobyły raptem trzy punkty.

W drugiej partii gospodynie lepiej rozpoczęły. Prowadziły nawet 7:5, jednak im dalej, tym coraz bardziej przeważać zaczęły siatkarki Teuna Buijsa. Jeszcze do stanu po 10 siatkarki trenera Popika mogły mieć nadzieję na sukces, ale sopocianki, zdobywając dziesięć punktów, pozwoliły przeciwniczkom tylko na trzy punkty. W końcówce seta mistrzynie Polski zaczęły tracić koncentrację i ku uciesze zgromadzonych w hali pozwoliły gospodyniom wyjść na prowadzenie (!) 23:22 To pokazuje, jak nieprzewidywalna jest siatkówka żeńska, gdzie seriami można zdobywać 8-10 punktów. Aby wyłonić triumfatora tego seta, potrzeba było walczyć na przewagi. Lepsze okazały się mistrzynie Polski, wygrywając partię o nieprawdopodobnym przebiegu do 24.

Trzeci set to kontynuacja dobrej gry pilanek, które przez większość partii prowadziły. Gospodynie "złapały" jednak dziwny przestój przy stanie 17:12. W tym momencie do głosu doszły sopocianki, najpierw doprowadzając do remisu po 18, by po chwili wyjść na prowadzenie 23:19. Wygrana trzeciego seta i całego meczu była już tylko formalnością.

Atom dzięki zwycięstwu umocnił się na pozycji wicelidera Orlen Ligi. Teraz przed sopociankami rewanż w Lidze Mistrzyń z Eczacibasi Stambuł. Spotkanie we wtorek 21 stycznia. Relacja na żywo na trojmiasto.sport.pl.

Nafta Piła - Atom Trefl 0:3

Sety: 17:25, 24:26, 20:25

PGNiG Nafta Piła: Kuligowska, Kajzer, Wawrzyniak, Kudakowa, Babicz, Kingsley, Kuehn-Jarek (libero) oraz Paszek, Krawulska, Archangielska, Hawryła Atom Trefl Sopot: Leys, Bełcik, Podolec, Shelukhina, Efimienko, Hill, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Łukasik, Molnar

Czy Atom obroni mistrzowski tytuł? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »