Wizyta w Pałacu na poprawę humorów

Atom Trefl Sopot po nieoczekiwanej porażce z Muszynianką we własnej hali chce poprawić nie najlepsze humory. Pomóc w tym może poniedziałkowe spotkanie z ostatnim zespołem Orlen Ligi Pałacem Bydgoszcz.
Siatkarki Atomu Trefla Sopot muszą szybko otrząsnąć się po wyjątkowo zaskakującej porażce, którą w czwartek poniosły we własnej hali w spotkaniu z Muszynianką. Według kapitan mistrzyń Polski był to najsłabszy mecz sopocianek w obecnym sezonie.

- W pierwszym secie popełniłyśmy za dużo własnych błędów, co naprawiłyśmy w drugiej odsłonie, ale na trzecią i czwartą nie starczyło nam sił, a ekipa z Muszyny odjechała nam po prostu. Myślę, że było to jedno z najsłabszych spotkań w naszym wykonaniu w tym sezonie. Mam nadzieję, że już nic takiego nam się nie przydarzy i będzie tylko lepiej - mówi Izabela Bełcik.

Słabszy moment w lidze szkoleniowiec Atomu tłumaczy ciężkim terminarzem.

- To wciąż jest niezbyt dobry czas dla mojego zespołu. Niedawno odpadliśmy z Ligi Mistrzyń, a Julia Szeluchina doznała kontuzji i teraz drużyna musi znaleźć wspólny rytm gry z Justyną Łukasik, która zastępuje Julię - dodaje Teun Buijs.

Sopocianki w poniedziałek 3 lutego będą miały szansę do rehabilitacji i utrzymania drugiej pozycji w Orlen Lidze. Szansa ku temu będzie ogromna, ponieważ mistrzynie Polski zmierzą się z ostatnim zespołem ligi Pałacem Bydgoszcz, którego siatkarki w 16 meczach zdobyły raptem trzy punkty (!). W pierwszym meczu fazy zasadniczej między tymi zespołami Atom w Ergo Arenie rozgromił bydgoszczanki 3:0, pozwalając przeciwniczkom zdobyć zaledwie 45 punktów. W tamtym spotkaniu z bardzo dobrej strony pokazała się Holenderka Judith Pietersen, która zdobyła 16 punktów, czyli o pięć więcej niż drużyna Pałacu w pierwszym secie. Nie wolno jednak lekceważyć przeciwniczek. Nieraz okazało się już, że zbytnia pewność siebie potrafi zgubić nawet najlepsze zespoły. Szczególną uwagę podopieczne trenera Buijsa muszą zwrócić na Tamarę Kaliszuk, która we wszystkich meczach zdobyła już 229 punktów i jest czwartą siatkarką w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodniczek Orlen Ligi.

Mecz Pałac Bydgoszcz - Atom Trefl Sopot w poniedziałek 3 lutego o godz. 18.

Czy Pałac wygra chociażby seta w meczu z Atomem? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »