Mistrz rozgościł się w Pałacu. Zwycięstwo Atomu w Bydgoszczy

Atom Trefl Sopot wygrał 3:1 spotkanie z Pałacem Bydgoszcz i umocnił się na pozycji wicelidera Orlen Ligi. Zdecydowane zwycięstwo w dwóch pierwszych setach rozluźniło na moment mistrzynie Polski, które niepotrzebnie straciły seta w meczu z ?czerwoną latarnią? ligi.
Atom Trefl nie miał większych problemów w spotkaniu z ostatnim zespołem Orlen Ligi Pałacem Bydgoszcz. W hali Łuczniczka sopocianki wygrały trzy sety i na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej utrzymały się na drugiej pozycji - zyskały nawet punktową przewagę nad najgroźniejszym rywalem o pozycję wicelidera Impelem. Wrocławianki w 17. kolejce straciły punkt w meczu z Aluprofem Bielsko-Biała (3:2). W następnej kolejce Impel zmierzy się z liderem Chemikiem Police.

Wracając do meczu, Atom kolejne spotkanie rozpoczął z Justyną Łukasik w składzie, która zastępuje kontuzjowaną Julię Szeluchinę. Od pierwszej minuty na boisku pojawiła się także Briżitka Molnar. Sopocianki w początkowych fragmentach wcale nie posiadały zbyt dużej przewagi. Aż do stanu po 14 oba zespoły szły łeb w łeb, często przeważały nawet gospodynie. Jednak w grze Pałacu nastąpił ogromny kryzys, a do głosu doszły siatkarki Teuna Buijsa, które upokorzyły przeciwniczki, pozwalając do końca seta zdobyć im już tylko dwa (!) punkty.

W drugiej partii Atom kontynuował dobrą grę i swoją dominację udowadniał od samego początku. Pierwsza partia techniczna i czteropunktowe prowadzenie były tylko początkiem. Kolejne wysokie prowadzenia (16:9, 25:14) tylko potwierdzały różnicę ośmiu pozycji w ligowej tabeli. 43 minuty gry nie wróżyły jakichkolwiek problemów w osiągnięciu kompletu trzech punktów i umocnieniu się na drugim miejscu Orlen Ligi.

Po 10-minutowej przerwie mistrzynie Polski powróciły na parkiet, aby dokończyć formalności. Jednak sopocianki zgubiły koncentrację i pozwoliły gospodyniom wyjść na pięciopunktową przewagę (8:3, 16:11). Atomówki zbliżyły się jednak na dwa punkty (18:16) i wydawało się, że spokojnie zakończą spotkanie w trzech setach. Zawodniczki ostatniego zespołu w lidze poczuły szansę na wygranie 9. seta w obecnym sezonie. Ta sztuka udała się podopiecznym trenera Rafała Gąsiora, które sensacyjnie wygrały seta w spotkaniu z mistrzyniami Polski.

Po poważnej rozmowie między setami sopocianki powróciły do odpowiedniej formy. Po wyrównanym początku zdominowały boisko i zwyciężyły bydgoszczanki do 13.

Pałac Bydgoszcz - Atom Trefl Sopot 1:3

Sety: 16:25, 14:25, 25:20, 13:25

KS Pałac Bydgoszcz: Połeć, Twardowska, Głaz, Sawoczkina, Naczk, Kaliszuk, Korabiec (libero) oraz Wysocka, Pieczka, Biedziak, Dybek

Atom Trefl Sopot: Leys, Bełcik, Podolec, Efimienko, Molnar, Łukasik, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Gajewska.

Czy Atom ma szansę na mistrzostwo Polski? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »