Sport.pl

Muszyna na drodze Atomu Trefl w Pucharze Polski

Mistrzynie kraju z Sopotu poznały rywalki w ćwierćfinale Pucharu Polski. Atom Trefl Sopot zmierzy się z Muszynianką, z którą w tym sezonie grał już dwukrotnie. Bilans zwycięstw jest wyrównany, jednak sopocianki zdobyły jednego seta więcej.
Podopieczne Bogdana Serwińskiego zajmowały po fazie zasadniczej pozycję niższą od czołowej czwórki i do rozgrywek Pucharu Polski włączyły się na etapie fazy 1/8 finału. W spotkaniu o awans do ćwierćfinału, w którym czekały już mistrzynie Polski, Muszynianka zmierzyła się z Siódemką Legionowo. W dwumeczu lepsze okazały się siatkarki trenera Serwińskiego. W pierwszym spotkaniu w Muszynie Siódemka postawiła trudne warunki szóstej drużynie tabeli i o zwycięstwie gospodyń zadecydował dopiero tie-break (3:2 - 25:19, 22:25, 25:19, 22:25, 17:15). W rewanżu w Legionowie Muszynianka nie dała już przeciwniczkom nawet cienia szansy i zdecydowanie zwyciężyła 3:0.

Jak czytamy na oficjalnej stronie klubu z Sopotu, mecze rozegrane zostaną 23 lutego w Muszynie i trzy dni później w Sopocie. "Zgodnie z pismem przewodnim władz rozgrywek pierwszy mecz w Muszynie zaplanowano na 23 lutego (niedziela). Rewanż odbędzie się w Sopocie 26 lutego (środa). O godzinach meczów klub poinformuje kibiców w najbliższych dniach, a żaden z klubów nie wnioskował na razie o zmiany terminów meczów. Tym samym wspomniane daty pozostają obowiązującymi".

Atom Trefl w obecnym sezonie z Muszyną zmierzył się dwukrotnie. W pierwszej rundzie fazy zasadniczej zdecydowanie wygrały sopocianki (3:0), w rewanżu w Trójmieście niespodziewanie uległy drużynie z południa Polski 1:3.

Obecnie sopocianki przebywają na zgrupowaniu w Cetniewie, gdzie korzystając z miesięcznej przerwy po fazie zasadniczej, przygotowują się do play-offów i walki o pierwsze w historii zdobycie Pucharu Polski.

- Na zgrupowaniu wykorzystujemy możliwość i jak najwięcej ze sobą rozmawiamy. Ustalamy szczegóły naszej gry, budujemy atmosferę w zespole. Skupiamy się oczywiście na play-offach, ale o meczach pucharowych nie zapominamy i zależy nam na zdobyciu tego trofeum, bo nie mamy go jeszcze w kolekcji - mówi trojmiasto.sport.pl Teun Buijs.

Czy Atom awansuje do półfinału Pucharu Polski? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: