Wielkie rozczarowanie w Sopocie. Atom Trefl odpadł z Pucharu Polski [RELACJA + ZDJĘCIA]

W meczu z Polskim Cukrem Muszynianką Fakro Bank BPS wystarczyło, że siatkarki Atomu Trefl Sopot wygrają dwa sety, by awansować do Final Four Pucharu Polski. Tymczasem sopocianki gładko uległy rywalkom 0:3 i w fatalnym stylu pożegnały się z rozgrywkami.
Po wyjazdowej wygranej w Muszynie 3:1 wydawało się, że mecz w Sopocie będzie dla mistrzyń Polski wyłącznie dopełnieniem formalności. Tymczasem znów dały o sobie znać koszmary, jakie podopieczne Teuna Buijsa przeżywały blisko miesiąc temu, kiedy przed swoją publicznością uległy Muszyniance 1:3, w jednym z setów przegrywając aż 12:25.

Zamiast rewanżu sopocianki zaserwowały sobie i kibicom powtórkę z rozrywki. W zespole Atomu Trefl kulało wszystko - począwszy od przyjęcia zagrywki, po kłopoty z dokładnym rozegraniem, na prostych błędach w ataku kończąc. Pojedynczymi udanymi akcjami sopockie siatkarki nie mogły zrobić krzywdy świetnie dysponowanej drużynie z Muszyny, której na boisku wychodziło niemal wszystko. Najbliżej swoich rywalek Atom Trefl był tylko w pierwszym secie, kiedy w kluczowym fragmencie partii sopocianki po złym początku doprowadziły do stanu 22:23. Jednak dobry atak Aleksandry Jagieło i as serwisowy Karoliny Różyckiej szybko pozbawiły mistrzynie Polski marzeń o wygraniu pierwszej partii.

W dwóch kolejnych dominacja podopiecznych Bogdana Serwińskiego nie podlegała żadnej dyskusji, mimo iż szkoleniowiec Atomu Trefl próbował ratować sytuację, wprowadzając na boisko większość ze swoich zawodniczek rezerwowych. Bezskutecznie, bo żadna z wprowadzonych do gry siatkarek na dłuższą metę nie była w stanie odmienić kiepskiej postawy całego zespołu.

Atom Trefl Sopot - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna 0:3. Sety: 22:25, 17:25, 21:25.

Atom Trefl: Bełcik, Efimienko, Łukasik, Leys, Hill, Podolec, Zenik (libero) oraz Gajewska, Pietersen, Molnar, Kaczorowska, Radulović.

Muszynianka: Jagieło, Plchotova, Cvetanović, Różycka, Mazurek, Wojcieska, Maj (libero).

Czym wytłumaczyć fatalną grę siatkarek Atomu Trefl? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »